Jest to chyba jedno z najbardziej różnorodnych pod każdym względem miast. Mieszkańców, których ciągle przybywa nie da się dokładnie zliczyć. Na jednej ulicy możemy znaleźć piękne, okazałe rezydencje i obdrapane kamienice.

Egipskie miasto Kair jednak nigdy nie śpi. W dzień porusza się tu miliony mieszkańców jak i turystów, bary i restauracje pękają w szwach, a nocą czynne całą dobę kluby i dyskoteki skłaniają do ciągłej zabawy. Jednak Kair to nie tylko tętniące życiem miejsce, to także tysiące zabytków kultury egipskiej. Będąc w mieście, mimo upału, który jest jego elementem, musimy zobaczyć Cytadelę – jedną z głównych atrakcji. Jest to kompleks różnych budynków, m.in. pałac, meczety, groble i medresy.

Warto odwiedzić szczególnie pałac al. Dżauhara a w nim zbiór antycznych mebli, ceramiki i porcelany. Znajduje się tu także taras widokowy z którego możemy oglądać urzekającą panoramę przeludnionego Kairu. Należy również odwiedzić meczet Hasana, gdzie znajduje się wielki dziedziniec przykryty kopułą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here