W dzisiejszych czasach podróżowanie stało się niemal stylem życia. Coraz więcej osób lata po całym świecie odwiedzając wciąż nowe miejsce. To znakomita sposobność do poznawania nowych osób i kultur, skosztowania niesamowitych potraw oraz oczywiście zobaczenia cudownych miejsc i zabytków. Podróżowaniu sprzyjają z pewnością takie czynniki jak coraz gęstsza siatka połączeń linii lotniczych oraz przystępne ceny biletów.

W podróżowaniu często pomagają także nowoczsne technologie. W ciągu ostatnich lat prawdziwa rewolucja przeszła choćby przez rynek telefonii komórkowej, dzięki czemu za pomocą smartfona możesz załatwić właściwie każdą sprawę. W ten sposób zyskujesz też dostęp do niezliczonej ilości aplikacji i stron internetowych, które bardzo często przydają się w podróży.

Znajdź nocleg w każdych warunkach

Jednym z podstawowych elementów nie tylko podróżowania, ale i życia w ogóle, jest oczywiście regeneracja w postaci snu. Do tego niezbędny jest właściwy nocleg, a w czasie wyjazdu musi spełniać on wiele dodatkowych warunków. Chodzi tu m.in. o lokalizację, wyposażenie, odpowiedni standard oraz oczywiście cenę. Wyszukiwanie obiektów według wspomnianych parametrów, a także wielu innych, jest możliwe np. dzięki aplikacji Booking.com. Za pomocą programu można w kilka chwil zarezerwować najlepszy nocleg w niemal dowolnym miejscu na świecie. Ponadto zapłacisz za rezerwację kartą z poziomu aplikacji.

Wszystkie atrakcje na wyciągnięcie ręki

TripAdvisor to aplikacja stworzona z myślą o nawet najwybredniejszych podróżnikach i turystach. W bazie programu znajdują się różnorodne atrakcje, obiekty czy restauracje, które są uszeregowane zgodnie z ich lokalizacją lub oceną innych użytkowników. Dzięki programowi za pomocą jedynie kilku kliknięć sprawdzisz, które miejsca odwiedzić, jakie muzea znajdują się w pobliżu lub gdzie zjesz romantyczną kolację z drugą połówką. TripAdvisor to aplikacja z kategorii „must have„, a dzięki ogromnej społeczności użytkowników na całym świecie, wszystkie miejsca w bazie są na bieżąco oceniane. Ponadto szybko pojawiają się tam także nowe obiekty.

Radar lotów w telefonie

Radary lotów to programy dedykowane raczej miłośnikom szeroko rozumianego lotnictwa. Przykładem tego rodzaju aplikacji na komórkę jest np. program Flight Radar. Monitoruje on na bieżąco pozycję samolotów znajdujących się w powietrzu, a także maszyn poruszających się na pasie startowym. Za pomocą appki można ponadto poznać podstawowe informacje dotyczące samolotu i realizowanego połączenia. Podróżni program ten nierzadko wykorzystują do tego, aby sprawdzić, gdzie znajduje się samolot, którym wkrótce odbędą lot. Często można w ten sposób dowiedzieć się o opóźnieniu połączenia nim przedstawiony zostanie oficjalny komunikat przewoźnika.

Sprawdź pogodę w czasie podróży

Być może sprzyjająca pogoda nie jest najważniejszym elementem urlopu, ale gorsze warunki atmosferyczne mogą obniżyć komfort podczas każdej podróży. Szczególnie jeśli jednym z głównym celów twojego wyjazdu są kąpiele słoneczne na plaży czy trekking w górach. W takich warunkach trafne przewidzenie pogody lub jej zmian jest kluczowe – i w tym również pomagają różnego rodzaju aplikacje na smartfona. Do najpopularniejszych programów tego typu należą: Prognoza pogody, AccuWeather lokalna pogoda oraz Meteo ICM. Prognoza numeryczna. Dobrym pomysłem jest korzystanie z kilku programów równolegle, aby porównać prognozy z więcej niż jednego źródła. Dzięki temu znacząco spada ryzyko, że zaskoczą cię nagle zmieniające się warunki atmosferyczne.

Pomoc przy opóźnionym lub odwołanym locie

Nawet najwspanialsza i najlepiej zaplanowana podróż może zostać zakłócona przez opóźniony lub odwołany lot. Często w takich chwilach złość i stres biorą górę, przez co nie zawsze wiesz, co należy zrobić. Z pewnością nie wpłyniesz na poprawę sytuacji, ale zachowując dokumenty podróżne takie jak bilet czy potwierdzenie rezerwacji, możesz uzyskać od przewoźnika rekompensatę w wysokości nawet 600 €. Warto też dodać, że w wielu sytuacjach linie lotnicze są zobowiązane do zapewnienia ci napojów, posiłku czy nawet noclegu. Jeśli twój lot jest opóźniony lub odwołany, koniecznie sprawdź swoje prawa pasażera na stronie GIVT. W ten sposób otrzymasz niezbędne świadczenia od przewoźnika, a ponadto zwiększysz swoją szansę na szybką wypłatę należnego odszkodowania w kwocie nawet 600 €.

Poprzedni artykułNocleg w Western Camp – moc atrakcji i wrażeń! Dlaczego warto tam pojechać?
Następny artykułJak wybrać box dachowy? 5 podpowiedzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj