W roku 2018, a dokładniej 24 sierpnia wprowadzono liczne zmiany dotyczące polityki bagażowej przewoźnika tanich linii lotniczych Wizzair. Od tego dnia każdy pasażer wchodzący na pokład, jak zawsze mógł mieć ze sobą tylko jeden bagaż podręczny Wizzair wliczony w cenę biletu o wymiarze 40x30x18 centymetrów. Tak nagła zmiana sprawiła, że osoby podróżujące w tym dniu przekonane o starych i obowiązujących normach bagażowych miały wiele kłopotów z podróżą. Wiele osób szybko się przepakowywało lub było zmuszonych do kupna i zdania bagażu podręcznego do luku bagażowego.

Do dnia 23 sierpnia 2018 roku pasażerowie linii lotniczych WizzAir zawsze mogli wnosić ze sobą na pokład bagaż (walizkę) o wymiarach 55x40x23 centymetrów lub mniejszą torebkę. Jednak obecnie muszą wybierać, czy chcą zabrać ze sobą walizkę, czy mniejszy bagaż. Jeżeli decydują się na walizkę zmuszeni są do jej zdania w punkcie check-in, gdzie jest ważona (maksymalnie 10 kilogramów) i wchodzą na pokład bez żadnego bagażu. Natomiast jeśli wybierają małą torebkę (40x30x18 centymetrów) muszą zrezygnować z walizki, zaś torebkę wnoszą na pokład samolotu i umieszczają pod siedzeniem przed sobą.

Pierwsze wzmianki o zmianie przepisów odnośnie bagażu podręcznego wizzair

Pierwsze wzmianki o planowanych zmianach dotyczących bagażu podręcznego w liniach Wizzair pojawiły się w mediach na początku listopada 2018. Jednak wielu pasażerów mających już wykupione bilety na przyszłe loty nie zwróciło uwagi na tak istotne zmiany. Obecnie uważa się, że linie lotnicze Wizzair źle przeprowadziły akcję informującą o nowych zasadach odnośnie bagażu podręcznego. W wyniku nieefektywnego poinformowania pasażerów na lotniskach zaczęły pojawiać się długie kolejki do punktów check-in oraz sytuacje, w których pasażerowie pośpiesznie przepakowywali walizki. Dodatkowo podróży zaczął towarzyszyć niepotrzebny stres oraz dezorientacja pasażerów.

Jak wygląda zdawanie i dobieranie bagażu podręcznego do luku?

Bagaż podręczny wizzair zgodnie z obecnymi zmianami w polityce bagażowej nie powinien przekraczać 55x40x23 centymetrów i ważyć maksymalnie 10 kilogramów. Bagaż należy zdać podczas odprawy bagażowej w punkcie check-in, gdzie automatycznie bagaż jest przekierowany do luku bagażowego.

Po przylocie do docelowego lotniska należy skierować się do właściwego punktu odbioru bagażu i oczekiwać przy taśmie bagażowej na pojawienie się walizki.

Główne zalety wynikające ze zmiany przepisów dotyczących bagażu podręcznego w liniach Wizzair

Podróżnicy linii lotniczych Wizzair mogą wybierać pomiędzy małą torebką wnoszoną na pokład, a zdawanym bagażem podręcznym. Jeśli takie rozwiązanie im nie odpowiada mają możliwość wykupienia dodatkowej usługi – Wizz Priority. Usługa Wizz Priority daje pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu i pozwala zabrać ze sobą bagaż podręczny wizzair, jednak kosztuje w zależności od trasy od 22 do 53 złotych. Usługę można wykupić przez Internet lub za pośrednictwem infolinii WizzAir. W razie nagłej potrzeby wykupienia Wizz Priority po przybyciu na lotnisko, taka usługa na pewno będzie kosztować więcej (nawet do 110 złotych).

Za główną zaletę wynikającą ze zmiany przepisów odnośnie bagażu podręcznego wizzair uznaje się możliwość posiadania dowolnej ilości płynów oraz potencjalnie ,,groźnych” przedmiotów (nożyczki, scyzoryk) w walizce. Walizka trafia do luku bagażowego, a więc pasażerowie w trakcie lotu nie mogą korzystać ze swoich przedmiotów, a jednocześnie nie muszą się przejmować szczegółową inspekcją płynów (plastikowe torebki) i niebezpiecznych przedmiotów podczas kontroli bezpieczeństwa. Więcej informacji o bieżących przepisach i zasadach linii lotniczych Wizzair można dowiedzieć się na up in the clouds.

Poprzedni artykułPodróże małe i duże – co warto zobaczyć w Zakopanem?
Następny artykułHotel Gniew – wypoczynek w prawdziwie książęcym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj