Przez bon turystyczny należy rozumieć formę wsparcia przede wszystkim dla polskich rodzin oraz branży turystycznej. Za jego pomocą polskie rodziny mają możliwość zapłacenia za imprezy turystyczne oraz usługi hotelarskie. Bon turystyczny można zrealizować wyłącznie na terenie naszego kraju do końca września 2022 roku. Został on wprowadzony ze względu na trudną sytuację gospodarczą związaną z pojawieniem się Covid-19.

Komu przysługuje bon turystyczny?

Bon turystyczny przysługuje każdej rodzinie z dziećmi bez względu na osiągane przez nich dochody. W przypadku tej formy dofinansowania nie jest brany pod uwagę w jakikolwiek sposób status materialny danej rodziny. Bon ten przysługuje na każde dziecko w rodzinie, które zostało uprawnione do pobierania zasiłku 500 plus. Tyczy się to również dziecka urodzonego w obecnym roku. Należy również zwrócić uwagę na to, że bon turystyczny ma wartość 500 złotych i ma on charakter jednorazowy. Przy czym nie ma potrzeby wykorzystywania go w całości podczas danego wyjazdu na wakacje. Kwotę tę można rozłożyć w czasie.

Jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny można wykorzystać można wykorzystać wyłącznie na terenie naszego kraju. Można nim zapłacić za usługi zarówno w hotelach, pensjonatach, jak również gospodarstwie agroturystycznym. Bonem turystycznym można także opłacić organizowany wyjazd kolonijny dzieci, ale także wyjazdy harcerskie na terenie całej Polski.

Bon turystyczny – jak zapłacić za pobyt?

Płacenie za pobyt bonem turystycznym jest niezwykle proste. Otóż, decydując się na pobyt w danym ośrodku wczasowym należy podczas robienia rezerwacji podać recepcjoniście 16-cyfrowy kod, który otrzymaliśmy drogą e-mail od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po wpisaniu tego kodu przez przedstawiciela ośrodka wypoczynkowego, na nasz numer telefonu przyjdzie wiadomość sms z hasłem do potwierdzenia transakcji. Następnie należy podać to hasło i bon turystyczny będzie w odpowiedni sposób zrealizowany.

Czy każdy hotel realizuje bon turystyczny?

Niestety w chwili obecnej jeszcze nie każdy hotel realizuje bon turystyczny, ale ich liczba w dalszym ciągu rośnie. Dlatego jeszcze przed dokonaniem rezerwacji warto upewnić się, czy w danym miejscu na pewno będziemy mieli możliwość zrealizowania takiego bonu.

Jak wypełnić wniosek o bon turystyczny?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani wypełnieniem wniosku o bon turystyczny to w pierwszej kolejności powinniśmy wejść na swoje konto PUE ZUS, a następnie wybrać w panelu bocznym zakładkę „Polski Bon Turystyczny”.

Poprzedni artykułWczasy Włochy, Wakacje we Włoszech – Rzym, Wenecja
Następny artykułWakacje w hotelu z zabiegami SPA – dlaczego warto?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj