Żeglowanie po wodach Chorwacji jest przyjemnością zarówno dla mało doświadczonych, jak i zaawansowanych żeglarzy. Wody są spokojne i czyste, dzięki czemu z jachtu można podziwiać morski ekosystem. Dodatkowo na wybrzeżu na turystów czekają liczne zabytki i atrakcje, jakich nie spotka się w żadnym innym miejscu.

Śródziemnomorska przygoda

Aby poznać chorwacką kulturę, tradycje i kuchnię, warto postawić na rejsy. Chorwacja jest krajem, w którym mieszają się wpływy różnych religii i cywilizacji. Dalmacja jest uważana za obszar, w którym znajdzie się najwięcej śladów historii, a także piękną przyrodę. Urokliwe nadmorskie miasteczka zachęcają do zawijania do portów, by zjeść wyśmienity posiłek w klimatycznej knajpce i odpocząć na słonecznej plaży. W Dalmacji warto zobaczyć Dubrownik, znany wielu osobom z Gry o Tron, oraz Split, Šibenik i Trogir – rejs to okazja, by odwiedzić wszystkie wymienione miasta.

Podczas rejsu można opalać się na podkładzie oraz korzystać z kąpieli w ciepłych wodach Morza Adriatyckiego. Chorwackie wybrzeże, widziane z perspektywy podkładu, wygląda zupełnie inaczej niż oglądane z lądu, dlatego żeglarze mają wyjątkową okazję do poznania Dalmacji ze strony niedostępnej dla wszystkich turystów. Dodatkowo przygoda z rejsem po chorwackich wodach to szansa, by zobaczyć słynne parki i rezerwaty wodne, na przykład Kornaty.

Każdy dzień rejsu przynosi nowe wrażenia, dzięki czemu na jachcie w Chorwacji przeżywa się niesamowitą przygodę na Morzu Śródziemnym. Wchodząc na podkład jachtu, dołącza się do załogi, która ma okazję spędzić niezapomniane wakacje.

Beztroski rejs ze sprawdzonym organizatorem

Aby rejs był udany, powinno się postawić na ofertę sprawdzonych organizatorów. Oferta powinna obejmować zarówno przelot do Chorwacji, jak i nocleg na jachcie oraz wyżywienie. Dodatkowo ważne jest, by rejs odbywał się pod okiem doświadczonego skipera, który zadba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników wyprawy i zadecyduje o zawinięciu do portu, jeżeli dojdzie do awarii jachtu lub nagłego pogorszenia pogody. Znani i renomowani organizatorzy rejsów w Chorwacji zapewniają również możliwość elastycznej zmiany terminu rezerwacji i jej anulowania.

Decydując się na rejsy u solidnych operatorów, ma się pewność, że wakacje będą beztroskie, gdyż organizator dopilnuje wszystkich szczegółów wycieczki. Wypoczynek na jachcie mogą wybrać zarówno single i pary, jak i rodziny ze starszymi dziećmi, które marzą o niezapomnianej przygodzie. Taka wypraw spodoba się także tym turystom, którzy są zmęczeni zgiełkiem w dużych kompleksach hotelowych.

Poprzedni artykułObozy dla dzieci i młodzieży
Następny artykułCzas na weekendowy wypad? Poznaj 4 powody, dla których warto wybrać się w Tatry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj