Polskie góry są atrakcją samą w sobie. Można tu odpocząć albo spędzać czas aktywnie na pieszych wędrówkach, a zimą korzystając z licznych stacji narciarskich.

Stacje narciarskie w okolicach Białki

Wypoczywając zimą w Białce Tatrzańskiej, można skorzystać z wszelkich atrakcji dla narciarzy i snowboardzistów. Znajdują się tu dwie duże stacje narciarskie – Kotelnica oraz Bania. Ośrodki współpracują ze sobą, dzięki czemu stworzyły wspólnie jeden z największych i najpopularniejszych w skali Polski kompleksów narciarskich. Najbardziej doświadczeni narciarze będą zadowoleni z ciekawych tras na Kotlenicy Białczańskiej – 957 m i Jankulakowskim Wierchu – 904 m. Początkujący narciarze oraz rodziny z dziećmi przyjeżdżające do Białki mogą udać się na łagodniejsze stoki i liczne ośle łączki.

Co ciekawe, łączna długość tras wynosi aż 14 km, z czego 73 proc. to trasy łatwe. Niektóre mają już homologację FIS. Narciarze mogą wjechać na szczyt stoku i rozpocząć szusowanie w dół, dzięki czterem, nowoczesnym, ekspresowym, wyprzęganym kanapom, które mieszczą 6 osób za jednym razem. Ośrodek na Kotlenicy Białczańskiej połączony jest od niedawna nowym wyciągiem z sąsiednią stacją Białka Tatrzańska-Kaniówka, co stwarza kolejne możliwości jazdy na nartach na innych stokach przez turystów przyjeżdżających w te strony.

W ośrodku bez trudu można wypożyczyć narty i snowboard, a początkujący narciarze mogą skorzystać z wykwalifikowanej pomocy instruktorów.

Walory krajobrazowe

Sama Białka położona jest na terenie rezerwatu krajoznawczego. Jego atutem jest przepiękny przełom rzeki Białka, który ulega okresowym zmianom, zgodnie ze zmianami pór roku. Warto wiedzieć, że właśnie na terenie tego rezerwatu, w polskich górach, nakręcono wiele odcinków polskiego serialu „Janosik” z Markiem Perepeczko w roli głównej. Można tu wypoczywać, kontemplując przepiękną przyrodę, w ciszy i spokoju, z dala od gwaru wielkich miast.

W góry na baseny

Spora część turystów, jakich podejmuje Anielska Osada w Białce Tatrzańskiej, przyjeżdża tu całą rodziną i chętnie korzysta z atrakcji pobliskich basenów  termalnych. Termy Bania, bo o nich mowa, to kompleks basenów, które łączą w sobie wypoczynek i relaks z rozrywką, jaką może zaoferować klientom świetnie wyposażony park wodny. Do tego można skorzystać z leczniczych właściwości wód termalnych.

Niezwykłe jest to, że można pływać w otwartych basenach termalnych nawet w środku zimy i nikomu nie będzie zimno. Efekty wizualne i zdrowotne są trudne do przecenienia.  Goście wypoczywający w Białce Tatrzańskiej mają dzięki Termom Bania dodatkową atrakcję, która sprawi, że ich pobyt na Podhalu będzie jeszcze bardziej przyjemny.

Poprzedni artykułKiedy najlepiej wybrać się na żagle do Chorwacji?
Następny artykułZabierz ukochaną na romantyczny weekend do SPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj