Styczeń i luty to miesiące największej intensywności sportów zimowych na świeżym powietrzu. Sprzyjają temu przerwy międzysemestralne w szkołach i fakt, że Polacy a zwłaszcza najmłodsi tak bardzo ukochali biały puch. Tym większą frajdą będzie dla nich możliwość wzięcia udziału w obozie zimowym zorganizowanym w najpiękniejszych zakątkach polskich gór. Pakując dziecko na tę emocjonującą wyprawę trzeba zabezpieczyć je na różne niespodziewane sytuacje, ponieważ to środowisko naturalne bywa niezwykle zwodnicze.

Co zabrać na obóz zimowy? Poradnik

Rzeczy, które trzeba spakować do walizki lub plecaka swojej pociechy należy podzielić na dwie podstawowe kategorie:

1) przedmioty codziennego użytku: kilka zestawów ubrań, zmian bielizny a także chemię kosmetyczną,

2) sprzęt narciarski, który pozwoli najmłodszym na spędzenie jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu, doskonaląc swoje umiejętności.

Co zabrać na obóz zimowy – przedmioty codziennego użytku

Kluczową rzeczą, w którą powinieneś jako rodzic wyposażyć swoje dziecko na obóz zimowy jest kilka kompletów ubrań. Muszą być one różnej grubości, ponieważ warunki atmosferyczne panujące w górach bywają zdradliwe.

Warto zabrać odzież termoaktywną oraz bawełniane bluzki, spodnie i skarpety wykonane z najwyższej jakości ciepłego materiału. Powinno być ich kilka kompletów (około 5-6), aby dziecko w każdej chwili miało swobodną możliwość przebrania się po całodniowym szaleństwie na śniegu.

W trakcie odbywania się obozu zimowego w górach niektóre zajęcia odbywają się także na terenie ośrodka. Wtedy każdy uczestnik powinien nosić ubrania,które będą dla niego najwygodniejsze, tak aby czuć się w nich jak najbardziej komfortowo. W tym celu warto przygotować miękkie spodnie dresowe, luźny T-shirt oraz nieuwierające buty. Przyda się też piżama do słodkiego snu i własne ręczniki. Większość ośrodków oferuje możliwość z ich korzystania, ale dla większego bezpieczeństwa higienicznego warto zaopatrzyć w nie swoje dziecko. Konieczne jest również zabranie kosmetyczki wyposażonej w produkty niezbędne do codziennej higieny, takie jak: szampon, mydło, żel po prysznic, szczoteczka i pasta do zębów, płyny do higieny, krem ochronny na twarz bez dodatku wody oraz pomadka do ust.

Z ubrań wierzchnich warto zapakować dziecku termoaktywny kombinezon, trzymającą ciepło czapkę, składającą się z kilku warstw kurtkę oraz narciarskie rękawice. Te wszystkie rzeczy pozwolą zachować odpowiednią temperaturę ciała dziecka i uchronić je zarówno przed odmrożeniami, jak i przegrzaniem, które bywają równie niebezpieczne.

Co zabrać na obóz zimowy? Sprzęt sportowy

W celu ułatwienia swojemu dziecku bezpiecznych szaleństw na śniegu warto wyposażyć je w podstawowy sprzęt narciarski. Jeżeli posiada własne narty, deskę snowboardową i wygodne buty trekkingowe również trzeba je zapakować. Z pewnością będzie mu się jeździło na sprzęcie, który już dobrze zna. Oprócz tego warto wziąć również google, kijki, kask oraz cienką czapkę typu kominiarka.

Poprzedni artykułGdzie jechać na wakacje w Polsce? Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć
Następny artykułApartamenty na wynajem w Szczyrku – dlaczego warto je odwiedzić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj