Każda dolegliwość psiego przyjaciela zawsze jest zmartwieniem dla opiekuna czworonoga. Podobnie jest z alergią pokarmową, gdyż wykrycie uczulającego produktu często jest długim procesem. Warto wiedzieć, że są jadłospisy, które pomagają w przyśpieszeniu przeprowadzenia diety eliminacyjnej. Dowiedz się, czym warto karmić psa z alergią pokarmową?

Alergia pokarmowa u zwierzaka – dlaczego się pojawia?

Należy pamiętać, że reakcję alergiczną może powodować dowolnie spożywany produkt. W momencie, gdy do układu trawiennego dostaje się substancja, na którą zwierzę źle reaguje, organizm zaczyna uruchamianie procesów obronnych. Wyrzuty histaminy skutkują pojawieniem się uporczywego świądu, a zwierzę zaczyna się wygryzać. Warto nie lekceważyć zapalczywego czyszczenia sierści, gdyż uporczywe drapanie się i oczyszczanie skóry, może zakończyć się wyłysieniem obszarów ciała zwierzęcia i powstaniem ran. Nierzadko pojawiają się zmiany skórne, a nawet zakażenia. Do tego należy także pamiętać, że ciągłe swędzenie jest nieprzyjemne dla psa.

Jaka karma dla psa z alergią pokarmową?

Producenci gotowych karm dla zwierząt oferują również produkty dla alergików. Wykorzystuje się w nich białko pochodzenia zwierzęcego, które najrzadziej uczula psy. W większości z nich wyeliminowane zostają także zboża, gdyż białka roślinne również mogą być powodem pojawienia się alergii pokarmowej. Jednak, aby podanie takiej karmy całkowicie wyeliminowało ryzyko reakcji alergicznej, niezbędne jest przeprowadzenie diety eliminacyjnej. Część opiekunów decyduje się wtedy na wypróbowanie suchej karmy dla alergików o różnym składzie. Jednak każdy, kto karmił kiedykolwiek psa, wie, że zwierzęta nie zawsze z apetytem podchodzą do takich rozwiązań. Jaki jest zatem inny sposób na wyeliminowanie alergenu z diety?

Dieta BARF dla psa z alergią pokarmową

Podawanie surowych i nieprzetworzonych produktów spożywczych psom ciągle zyskuje na popularności. Jest to również częste rozwiązanie stosowane w przypadku zwierząt z alergią pokarmową. Jakie są zalety diety BARF?

  • Łatwiejsze wyeliminowanie alergenu z diety

W przypadku diety BARF bez trudności można wyłączyć dany produkt spożywczy z psiej miski. Dzięki temu, że składa się ona z surowego mięsa, ryb, jaj, kości, a także warzyw i owoców, które zazwyczaj nie są zmieszane ze sobą. Do tego w łatwy sposób możesz zmieniać produkty, które się znajdują w jadłospisie Twojego pupila.

  • Nie występują w niej zboża

Jednym z częściej pojawiających się składników powodujących alergię pokarmową są białka roślinne, obecne np. w pszenicy. Zboża są często wykorzystywane przy produkcji przetworzonych karm, gdyż mogą one pełnić rolę zapełniaczy i nadają kaloryczności karmie. Jednak jednym z założeń diety BARF jest powrót do naturalnego pożywienia psa, w którym nie występowały takie składniki. Zatem jeśli Twój czworonóg źle reaguje na wszelkie zbożowe dodatki, to spożywanie surowych produktów pozbawionych takich składników może być dla niego bardzo korzystne.

  • Nie znajdują się w niej chemiczne ulepszacze

Gotowe i wysokoprzetworzone karmy dla zwierząt mają w swoim składzie barwniki, sztuczne aromaty oraz konserwanty. Niestety, ale one również mogą powodować reakcję alergiczną w psim organizmie W surowej diecie BARF nie znajdziesz takich chemicznych składników, opiera się ona na świeżych mięsach, jajach, rybach, nabiale oraz warzywach i owocach. Charakteryzuje się naturalnym pochodzeniem i łatwym przyswajaniem. Do tego dzięki temu, że produkty spożywcze nie są poddane obróbce cieplnej, są bogate w cenne witaminy i minerały.

Dieta BARF z pewnością może być świetnym sposobem na wyeliminowanie składnika powodującego alergię pokarmową. Jeśli jednak obawiasz się, że nie masz wystarczająco dużo czasu na samodzielne układanie jadłospisu psu, to pomocne mogą się okazać gotowe porcje karmy BARF od Petitmit. Wykonane są zgodnie z założeniem naturalnego sposobu żywienia. Do tego składają się z kilku produktów, dzięki czemu wyeliminowanie alergenu nie będzie problematyczne.

Poprzedni artykułGdzie hotelarze zaopatrują się w wysokiej jakości pościel hotelową?
Następny artykułWakacje lat minute – jak je zorganizować i dobrze się do nich przygotować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj