Toaleta turystyczna to niezwykle praktyczny produkt, dzięki któremu bez obaw można załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w miejscach, w których brak klasycznej łazienki. Świetnie sprawdza się toaleta turystyczna na kempingu czy pod namiotem. Tego typu produkt to także idealne rozwiązanie jako toaleta przenośna na działkę.

Wybierając toaletę turystyczną, pod uwagę wziąć należy następujące parametry:

  • Wysokość – im będzie ona wyższa, tym łatwiej będzie z niej korzystać. Siadając na takiej toalecie, nasze nogi powinny być zgięte pod kątem prostym. Z wysokich modeli znacznie łatwiej się w staje, co docenią w szczególności osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się. Niskie toalety to z kolei najlepsze rozwiązanie dla małych dzieci.
  • Wskaźnik nieczystości – pokazuje on stopień wypełnienia zbiornika nieczystości. Gdy zbliża się on do 100%, należy opróżnić toaletę i wymienić stosowane tam płyny. W modelach pozbawionych tej funkcji, poziom napełnienia zbiornika należy sprawdzać samodzielnie.
  • Możliwość przyczepienia do podłoża – do tego celu wykorzystuje się na przykład specjalne platformy. Sprawia to, że z takich toalet z powodzeniem korzystać można na przykład podczas rejsu jachtem. Decydując się na zakup tego typu modelu możemy mieć pewność, że toaleta przez cały czas będzie stabilnie przytwierdzona do podłoża, bez względu na sposób poruszania się wybranego środka transportu w danym momencie.

Jak korzystać z toalety turystycznej? W pierwszej kolejności należy wlać do nich specjalny płyn do toalet turystycznych (najczęściej znajduje się on w zestawie, lecz można go także dokupić osobno). Zadaniem takiego preparatu jest ułatwienie usuwania nieczystości ze zbiornika. Sprawia on, że ich konsystencja staje się bardziej płynna, co sprawia, że toaletę opróżnia się znacznie szybciej. Połączenie preparatów chemicznych z wodą do spłukiwania pozwala na zachowanie produktu w świeżości i czystości przez cały czas użytkowania. Spłukiwanie odbywa się tu z pomocą specjalnego przycisku, który uruchamia pompę wodną. Użytkowanie toalety turystycznej wiąże się także z koniecznością zakupu specjalnego, rozpuszczalnego papieru toaletowego.

Poprzedni artykułJak wybrać obóz lub kolonię dla dziecka?
Następny artykułW góry czy nad morze? Gdzie wyjechać na wczasy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj