Podróż kamperem to coś, o czym według statystyk marzy ⅔ Polaków. W trakcie organizacji wycieczki brany jest pod uwagę zakup samochodu kempingowego lub skorzystanie z wypożyczalni kamperów. Pojazdy mogą się różnić nie tylko ceną, ale również wyposażeniem czy wyglądem. Producenci tego typu pojazdów serwują coraz to nowsze propozycje. Czym kierować się przy wyborze, aby wybrać najlepszą ofertę?

Wielkość kampera

Przy poszukiwaniach odpowiedniego kampera w wypożyczalniach Klienci często z góry są nastawieni na wybór największego. Przykładem jest Alkowa, który charakteryzuje się stosunkowo dużym rozmiarem w porównaniu do innych tego typu pojazdów. Zazwyczaj posiada on nad kabiną kierowcy miejsce na dodatkowe łóżko, dlatego najczęściej polecany jest dla dużych rodzin. Kamper Alkowa, pomimo swoich rozmiarów, nie jest uważany za najwygodniejsze rozwiązanie. Dlatego warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach kierowanie się wielkością kampera może być złudne. Największą wygodę zapewni pojazd, który z góry przystosowany jest do większej ilości osób. Nawet jeśli nasza ekipa w trakcie wyprawy będzie liczyła dwie osoby, zagwarantuje to większą swobodę w trakcie podróży.

W co musi być wyposażony kamper?

Wyposażenie należy dostosować do ilości osób, które będą brały udział w podróży, biorąc pod uwagę nie tylko łóżka, ale również wszystkie meble. To, w co i jak będzie wyposażony kamper, zależy najczęściej od producenta. Dotyczy to wszystkich najważniejszych przedmiotów, takich jak łóżko czy kuchenka gazowa. W pojeździe musi znajdować się wysokiej jakości ogrzewanie oraz chłodzenie. W celu udogodnienia podróży sprawdzi się również klimatyzacja pojazdowa oraz panele fotowoltaiczne. Oczywiście nie należy zapominać o urządzeniach, które pozwolą na przyrządzenie i przechowanie posiłków, czyli lodówce oraz kuchence gazowej.

Kampery warto wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które mogą nam się przydać w trakcie niespodziewanych sytuacji. Niektóre pojazdy mają również możliwość przyciemnionych okien, które dodatkowo wpływają na komfort w trakcie podróży. W wypożyczalni kamperów pojazd często wzbogacony jest o dodatkowy sprzęt, który doskonale urozmaici czas w trakcie długich podróży. Najlepsze firmy na rynku zagospodarują samochód kempingowy w podgrzewacze do butów, kurtyny czy dodatkowe zabezpieczenia na zimową porę.

Dla ilu osób?

W dowodzie rejestracyjnym każdego kampera widnieje informacja na temat maksymalnej liczby osób, jaka może się przemieszczać danym pojazdem. Zazwyczaj ta liczba waha się między 4 a 6 osób. Warto również zwrócić uwagę na liczbę łóżek oraz ilość pasów bezpieczeństwa w pojeździe. Chcąc skorzystać z usług wypożyczalni kamperów od razu podaj swoje oczekiwania względem wielkości kampera, ponieważ pozwoli Ci to zorganizować przyjemną i komfortową podróż!

Nowy czy używany?

Podejmując tę decyzję, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dostępny budżet, jaki jesteśmy w stanie wygospodarować na zakup pojazdu. Podczas poszukiwań na rynku wtórnym należy zachować szczególną ostrożność, aby udało się bezpiecznie sfinalizować zakup. Nawet podczas poszukiwań kampera na zakup, warto na samym początku skorzystać z wypożyczalni kamperów, aby sprawdzić się przed kierownicą tego pojazdu i zobaczyć, jak się w nim czujemy.

Jeżeli już zdecydujemy się na zakup używanego pojazdu, należy również zwrócić uwagę na markę. Jeżeli jednak dysponujemy odpowiednią ilością pieniędzy, warto zakupić całkowicie nowy pojazd od producenta. Zdecydowanie będzie to zakup na lata, który dostarczy wiele niezapomnianych wspomnień. Nie każdy jednak posiada określoną ilość gotówki, która umożliwiłaby pokrycie minimalnej kwoty wymaganej do zakupu kampera — wtedy warto rozważyć skorzystanie z usług wypożyczalni kamperów.

Czy warto wynająć kamper?

Wynajęcie pojazdu w wypożyczalni kamperów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o niezależnym podróżowaniu przy jednoczesnym zaoszczędzeniu pieniędzy. Zakup własnego pojazdu wiąże się z niemałym wydatkiem, który nie zawsze jest możliwy do pokrycia. Ponadto, dostępne w wypożyczalniach kampery są praktycznie nowymi pojazdami, wyposażonymi we wszystkie niezbędne sprzęty. Jeżeli chcesz przeżyć niezapomniane chwile w pojazdach najwyższej klasy, zapraszamy do odwiedzenia strony KamperSki i zapoznania się z ofertą!

Poprzedni artykułDlaczego warto wybrać się promem do Szwecji?
Następny artykułHotel w centrum Torunia – Gdzie nocować w Toruniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj