Chcesz rozpocząć przygodę z pływaniem na desce SUP? A może posiadasz już cały niezbędny ekwipunek, ale nadal Ci mało i chciałbyś zaopatrzyć się w coś więcej? W dzisiejszych czasach, aby znaleźć wszystko czego Ci trzeba, wystarczy jedynie usiąść przed komputerem bądź wpisać w telefonie interesującą Cię frazę, np. “deska surfingowa sklep” i wybrać najlepszy produkt.

Deska SUP – pneumatyczna czy twarda?

Deska desce nierówna, mimo że deska surfingowa sklep opisuje podobnie i w ten sam sposób kadruje wszystkie zdjęcia. Jeżeli chodzi o SUPy, warto zastanowić się, czy lepsza okaże się dla Ciebie wersja sztywna (tradycyjna, standardowa) czy pneumatyczna (dmuchana). Pierwsza z wymienionych opcji oferuje lepsze osiągi, stąd też często jest wybierana przez osoby zaawansowane, dmuchańce za to cieszą się ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi i użytkowników ceniących sobie spokojne, rekreacyjne pływanie. Pomyśl, czy decydując się na deskę twardą będziesz miał jak ją przewieźć i przechowywać? To zdecydowanie największy mankament tego typu rozwiązania; przy deskach pneumatycznych na szczęście tego problemu nie ma.

Dobór odpowiedniego kształtu

Nie tylko sposób wypełnienia odróżnia deski od siebie, ale także ich kształt. Wyróżniamy 4 następujące:

  • Allround – najbardziej wszechstronny model deski. Idealny do pływania po spokojnych jeziorach i rzekach, poradzi sobie również na falach. Daje poczucie stabilności, łatwo nim manewrować. Świetny dla osób początkujących.
  • Race – absolutne przeciwieństwo modelu przedstawionego powyżej: deski typu race są niezwykle długie, smukłe, mają strzelisty kształt. Zaprojektowane do osiągania najwyższych możliwych prędkości: osoba początkująca z pewnością miałaby problem z utrzymaniem na niej stabilnej pozycji. Trudna do manewrowania. Tylko dla doświadczonych zawodników!
  • Touring – nieco “złagodzona” wersja deski Race – jest krótsza i odrobinę szersza, dzięki czemu łatwiej nią manewrować. Oferuje dobre prędkości. Idealnie sprawdza się podczas dłuższych wycieczek.
  • Surf – najkrótsze z desek, przeznaczone do pływania po falach. Mogą wykazywać się niestabilnością, jednak prowadzone umiejętnie odwdzięczą się manewrowością i zwinnością. Dedykowane osobom zaawansowanym.

Jeżeli interesuje Cię deska surfingowa sklep gosup.pl posiada w swojej ofercie każdy z wymienionych powyżej modeli.

Polecane marki

Wpisz sobie w wyszukiwarkę “deska surfingowa sklep” – co Ci się wyświetla? Wiele stron bardziej lub mniej znanych sklepów internetowych. Który wybrać? Taki, który posiada w swojej ofercie najbogatszy wybór. Bez wątpienia taki właśnie jest https://gosup.pl/, który oferuje produkty ogólnoświatowych, dobrze znanych marek:

  • Pelican
  • Aztron
  • Key West
  • WildSUP

Zajrzyj i przekonaj się sam – to nic nie kosztuje.

Poprzedni artykułZdrowie i relaks w Rabce-Zdrój
Następny artykułOBÓZ PRZETRWANIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj