Region skandynawski jest bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym, zwłaszcza że w jego skład wchodzą kraje półwyspu oraz Islandia. Skandynawia charakteryzuje się głównie pięknymi krajobrazami, niesamowitą kulturą oraz szeroką ofertą atrakcji turystycznych. Coraz bardziej popularną alternatywą dla linii lotniczych staje się prom. Rejs promem do Skandynawii stanowi wspaniałą okazję, aby przeżyć iście morską przygodę i spędzić czas w najbardziej malowniczym miejscu na ziemi.

Dlaczego warto odwiedzić Skandynawię?

Najchętniej odwiedzanymi miejscami przez turystów w Skandynawii są Szwecja, Dania oraz Islandia. Każde z tych miejsc wyróżnia się wyjątkowymi widokami i atrakcjami turystycznymi. Norwegia urzeka turystów niesamowitym widokiem fiordów, zaś Szwecja szczyci się Sztokholmem oraz pobliskimi okolicami. Finlandia jest chętnie odwiedzana przez podróżników, w celu poznania Półwyspu Fińskiego oraz Laponii. Dania zachęca wyspą Bornholm, miejscem coraz chętniej odwiedzanym przez polskich turystów.

Skandynawia kojarzona jest z malowniczymi krajobrazami i niezwykle rozwiniętą przyrodą. Nie da się nie wspomnieć o przepięknym zjawisku, jakim jest noc polarna. Możliwość jej zobaczenia dla niektórych jest spełnieniem największych marzeń. Ponadto Skandynawia oferuje wiele ciekawych muzeów o unikalnej tematyce. Dodatkową korzyścią wynikającą z podróży do Skandynawii jest możliwość zrelaksowania się w scenerii gejzerów lub fińskich łaźniach.

Co warto zobaczyć w Sztokholmie?

Sztokholm to przepiękne miasto warte uwagi turystów. Robi niesamowite wrażenie na wielu podróżnikach. Z ciekawszych miejsc, które warto zobaczyć wymienia się Muzeum Abby oraz Vasa Muzeum, które uznawane jest za najlepszą atrakcję Sztokholmu. Warto również przepłynąć promem po kanałach Sztokholmu lub skorzystać z wycieczek w niedalekie zaciszne miejsca.

Ponadto warto zwiedzić nowoczesne centrum Norrmalm i zobaczyć okazały budynek parlamentu. Spacer po starym mieście pozwala podziwiać piękną architekturę kamienic i wyjątkowych budynków, takich jak Pałac Drottningolm.

Rejsy po Bałtyku – morska przygoda i odkrywanie Skandynawii

Ciekawą propozycję biur podróży stanowią rejsy po Bałtyku, dzięki którym masz okazję przeżyć niezapomniane chwile na morzu i jednocześnie zobaczyć najpiękniejsze miasta i zakątki kilku krajów. Biorąc pod uwagę, że tego typu rejsy odbywają się regularnie, nawet zimą, możesz wybrać dobrowolny termin tak aby wyjazd nie kolidował z Twoimi planami. Rejsy po Bałtyku stanowią nie lada przygodę dla wielu turystów. dlaczego warto wybrać się promem do szwecji

Poprzedni artykułBieszczady – co warto zobaczyć podczas podróży?
Następny artykułCzym kierować się przy wyborze kampera?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj