Przebywając nad morzem można zauważyć sportowców na dmuchanych deskach do pływania. Możliwość przecinania fal i bliskiego obcowania z żywiołem w niejednym z nas wzbudza zazdrość. Jednak taki sprzęt kojarzy nam się z czymś drogim, nieporęcznym i przeznaczonym dla wysportowanej elity. Nic bardziej mylnego!

W wielu sklepach dostaniemy deskę która spełni nasze marzenia o pływaniu, jednocześnie nie obciążając zbytnio naszego portfela ani przestrzeni bagażowej. Nasze wymagania powinna spełnić dmuchana deska do pływania.

Różnice między sztywną a dmuchaną deską do pływania

W świadomości wielu z nas utarło się, że dmuchany sprzęt do pływania to zwykłe zabawki, nadające się ewentualnie do podryfowania na wodzie. Jest to jednak dość przestarzała informacja, obecnie sprzęt pneumatyczny jest co najmniej równie dobry co plastikowy.

Jednak by nasza dmuchana deska do pływania przeszła wszelkie próby, na jakie ją wystawimy, musimy najpierw musimy ją wybrać i zakupić. Nie jest to na szczęście tak trudne, jak można by się obawiać.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie deski do pływania?

Kupując deskę pneumatyczną musimy zwrócić szczególną uwagę na dwa parametry:

-wyporność – która powinna wynosić około dwu-, trzykrotność naszej wagi;

-maksymalne ciśnienie – wartość powyżej 15 psi zagwarantuje nam odpowiednią sztywność, by pewnie stanąć na desce.

Poza tym, zarówno w przypadku deski plastikowej, jak i pneumatycznej, istotna jest długość i szerokość. Oczywiście, im większa deska SUP tym będzie stabilniejsza, ale też wolniejsza i mniej zwinna. W tym przypadku musimy już dopasować parametry pod swoje umiejętności.

Kupno deski pneumatycznej

Wraz z wzrostem popularności różnych sportów wodnych, również deski pneumatyczne stały się bardziej dostępne. Znajdziemy je w wielu różnych sklepach, jednak warto pamiętać o wspomnianych powyżej zaleceniach, na co zwrócić uwagę przy kupnie. Niewielka część dostępnego towaru kwalifikuje się jako profesjonalny sprzęt, a nie zabawki.

Szukając poważnego ekwipunku warto zajrzeć do sklepu internetowego gosup.pl. Znajdziemy tam nie tylko deski do pływania, ale i wiosła, kamizelki, różne akcesoria i całe zestawy. Dzięki temu w jednym miejscu będziemy mogli przygotować się na cały wypad nad wodę.

Po skompletowaniu sprzętu możemy ruszyć nad wodę. Tam okazuje się, że wbrew pozorom pływanie na desce to sport, którego podstawy łatwo opanować. W mgnieniu oka będziemy mogli sunąć przez wodę, podziwiani przez zazdrosnych gapiów.

Poprzedni artykułCzym kierować się podczas wyboru wakacyjnego noclegu?
Następny artykułDlaczego warto studiować iberystykę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj