Zbliżające się wakacje z reguły powodują gorączkę poszukiwania ciekawego miejsca na wypoczynek. Ofert jest naprawdę dużo, jednak przy wyjeździe z dziećmi, planowanie wypoczynku musi być o wiele staranniejsze. Najczęściej wybieranym kierunkiem jest morze. I tu zwykle pojawia się pytanie, gdzie nad morze z dziećmi.  Nie musi to od razu być zagranica, można też znaleźć ciekawe miejsca w Polsce na wakacje z dziećmi.

Bałtyk czy zagraniczne ciepłe morze?

Obecnie można spokojnie wybierać między wyjazdem na polski Bałtyk lub nad ciepłe morza poza granicami kraju. Ceny wbrew pozorom wcale tak bardzo się nie różnią. Jeśli zastanawiamy się, gdzie nad morze z dzieckiem, to przede wszystkim ważny jest wiek dziecka. Z malutkim lepiej jechać nad Bałtyk. Większe dzieci dużo lepiej zniosą dłuższą podróż nad morze zagraniczne. Warto zainteresować się np. Bułgarią czy Rumunią, gdzie ceny są dużo niższe niż np. w Chorwacji czy we Włoszech.

Dziecko musi mieć odpowiednie warunki

Gdy już zdecydowaliśmy, że musi być Bałtyk, to teraz czas na ustalenie, gdzie nad morze z dziećmi konkretnie pojechać. Warto wcześniej zapoznać się z warunkami noclegów, aby sprawdzić czy spełniają one określone warunki. Jest też wiele ofert skierowanych specjalnie do rodzin z dziećmi. Szczególnie kreatywne są tu agroturystyki, które wymyślają przeróżne atrakcje, aby mali goście byli nie tylko zadowoleni, ale też nabyli pewnej wiedzy i umiejętności. Popularne są różnego rodzaju zwierzyńce, gdzie dzieci mogą się zetknąć bezpośrednio ze zwierzętami gospodarskimi i nie tylko.

Trzeba też sprawdzić wyżywienie, czy jest odpowiednie dla najmłodszych. Jest to szczególnie istotne, gdy dziecko jest na coś uczulone. Mały pensjonat może nawet przygotować pożywienie specjalnie pod kątem takiego gościa.

Gdzie na wakacje z dzieckiem?

Gdy już wiemy, gdzie nad morze z dzieckiem pojedziemy, koniecznie sprawdźmy, jakie atrakcje są w okolicy. Plaża i morskie kąpiele są świetne, ale dziecku trzeba zaoferować coś jeszcze. Na pewno wizyta w porcie i morska podróż będzie znakomita, ale warto też poszukać w pobliżu parków rozrywki i placów zabaw, które mogą się przydać, gdy nie dopisze pogoda.

Poprzedni artykułŚlub nad morzem, wesele na plaży
Następny artykułWilno wycieczka studencka – najtaniej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj