Polskie morze, mimo, że ze względu na niską temperaturę wody niektórych z nas do kąpieli raczej nie zachęca, wciąż jest chętnie wybieranym miejscem na letni wypoczynek. Planując wczasy nad polskim morzem, warto uzmysłowić sobie, że możliwości spędzania urlopu jest naprawdę mnóstwo. Osoby planujące wakacje nad polskim morzem najczęściej decydują się na aktywny wypoczynek polegający na uprawianiu sportów wodnych czy turystyce rowerowej.

Inną opcją jest relaks połączony ze zwiedzaniem. Niektórzy decydują się na wypoczynek typowo rodzinny. Wczasy nad Bałtykiem to propozycja zarówno dla wielbicieli luksusu, jak i dla marzących o odpoczynku pod namiotem. Jakie kurorty warto mieć na uwadze, planując wakacje nad Bałtykiem?

Wakacje nad Morzem Bałtyckim w Polsce

Jeśli preferujemy większe miejscowości, warto wybrać się do Kołobrzegu. To urocze miasto, zachwycające piękną plażą, portem i ciekawymi zabytkami. W okolicy znajduje się rezerwat przyrody. Jeśli jesteśmy zapalonymi rowerzystami i planujemy wakacje nad Bałtykiem, Kołobrzeg będzie dobrym miejscem, bowiem w okolicy znajduje się wiele ciekawych tras rowerowych. Ponadto, w okresie letnim w Kołobrzegu organizowane są różnego rodzaju koncerty. Fanom militariów spodoba się zapewne Muzeum Oręża Polskiego.

Ciekawą propozycją dla planujących wakacje nad polskim morzem może być Hel. Na Helu mamy okazję zobaczyć, jak Zatoka Pucka styka się z morzem. Miejscowość przyciąga doskonałymi warunkami do surfingu, szerokimi i piaszczystymi plażami. Można tutaj spotkać foki. Hel to atrakcyjne miejsce dla tych, którzy pragną spędzać wczasy nad polskim morzem w sposób aktywny, bowiem panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, między innymi surfingu.

Gdzie pojechać na wakacje nad Bałtykiem?

Miłośnicy sportów wodnych mogą także udać się do Dąbek. Dąbki to raczej kameralna, nadbałtycka wioska, która uzyskała status uzdrowiska, ze względu na specyficzny mikroklimat.

Pomysłem na wczasy nad Bałtykiem może być też pobyt w Międzyzdrojach. Wśród atrakcji tego kurortu warto wymienić szeroką, czystą plażę z jasnym piaskiem oraz molo. W Międzyzdrojach znajduje się Aleja Gwiazd – miejsce, w którym najwięksi polscy aktorzy i reżyserzy zostawili swoje odciski dłoni. Na uwagę zasługuje także Gabinet Figur Woskowych.

Poprzedni artykułGdzie jechać na wakacje w Polsce?
Następny artykułŚlub nad morzem, wesele na plaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj