Wielkopolska to jeden z najstarszych i najciekawszych regionów Polski. To tu pączkowały początki państwowości naszego kraju. Do dnia dzisiejszego zachowały się tam miejsca, które warto odwiedzić wybierając się na wycieczkę. Ci bardziej zabiegani nie muszą wymawiać się mnóstwem obowiązków. Bowiem do odwiedzenia tych kilku ciekawych lokalizacji wystarczy zaledwie jeden dzień!

Stolica Wielkopolski – jednodniowa wycieczka do Poznania!

Miasto Poznań jest nazywane sercem Wielkopolski. Tu rozgrywały się najważniejsze historyczne wydarzenia za czasów dynastii Piastów. Mieściła się tu siedziba władców Polski, zbierał się sejmik elekcyjny województwa poznańskiego, czy też pełnił rolę stolicy Polski w latach 1290-1296.

Oprócz ciekawej i barwnej historii Poznań warto wybrać się do niego również ze względu na ciekawe atrakcje turystyczne. Wśród najpopularniejszych z nich wymienia się w pierwszej kolejności: Bazylikę Archikatedralną św. Piotra i Pawła, Stary Browar, Ratusz z kultowymi stukającymi się koziołkami, Fontannę Prozerpiny, Ogród Botaniczny, Park Cytadela oraz Stare Miasta z kolorowymi kamienicami.

Gniezno – jednodniowe zwiedzanie historycznej stolicy Polski

Ci, którzy chcieliby się cofnąć do początków państwa polskiego, koniecznie muszą wybrać się do Gniezna. Rangę miasta podniósł Mieszko I, ustanawiając je stolicą kraju i zaszczyt ten pełniło do roku 1038. Podczas jednodniowej wycieczki do tego średniowiecznego grodu warto zobaczyć: Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w którym znajduje się zabytkowy kielich świętego Wojciecha, relikwiarz oraz oryginalne starodruki, a także katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, położoną na Wzgórzu Lecha. Prowadzą do niej wykonane w stylu romańskim Drzwi Gnieźnieńskie.

Jednodniowa wycieczka po spokój – Dolina Baryczy

Codzienne obowiązki i natłok spraw mogą sprawiać,że organizm człowieka będzie potrzebował wyciszenia i regeneracji. Dolina Baryczy to największy park krajobrazowy zlokalizowany na terenie naszego kraju. Przepływająca rzeka stanowi obiekt chroniony. Mieszkańców Wielkopolski i turyści z pozostałych terenów Polski spacerując po tym terenie będą mogli zachwycić się naturalnym pięknem mokradeł, łąk, stawów oraz lasów.

Zamek w Gołuchowie – 5 godzin zwiedzania wielkopolskiego zamku

Równie ciekawą atrakcją, której zwiedzanie nie powinno zająć więcej niż 5 godzin wolnego czasu, jest zwiedzanie zamku zlokalizowanego w miejscowości Gołuchów. W najbliższej okolicy znajduje się także Ośrodek Kultury Leśnej, gdzie warto zobaczyć oficyny i zagrody żubrów. Można również wybrać się na spacer do pobliskiego parku, w poszukiwaniu głazu Świętej Jadwigi, który jest uważany za jeden z największych zlokalizowanych w Wielkopolsce.

Poprzedni artykułApartamenty na wynajem w Szczyrku – dlaczego warto je odwiedzić?
Następny artykułPodróżowanie po Polsce

2 KOMENTARZE

  1. W Wielkopolsce jest wiele pięknych miejsc i jeden dzień z pewnością nie wystarczy, nawet żeby obejść najlepsze i warte zobaczenia obiekty w Poznaniu. Ale jeśli ktoś planuje wycieczkę tylko na jeden dzień do Poznania, niech zahaczy o stary rynek, koniecznie z koziołkami o 12, bramę poznania i koniecznie niech zje naszego rogala marcińskiego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj