Jak pakować się na wakacyjny wyjazd? 3 alternatywy dla walizki

Wakacje nierozerwalnie kojarzą się z walizkami. To jeden z najwygodniejszych, a na pewno najpowszechniejszy, sposób pakowania się na wczasy. Dodatki te zmieniły się na przestrzeni lat i z topornych, acz gustownych ciężarów ewoluowały w lekkie, nowoczesne i nie mniej gustowne akcesoria. Zachwycając się ich poręcznością i atrakcyjnym designem, łatwo jednak stracić z oczu inne produkty tego typu. A to właśnie one mogą okazać się lepszym pomysłem w przypadku niektórych wyjazdów. Poznaj 3 alternatywy dla walizki i dowiedz się, na czym polega ich przewaga.

Plecak – tam, gdzie walizka odmówi posłuszeństwa

Nie oszukujmy się – walizka nie wszędzie sobie poradzi. Świetnie nadaje się na podróże lotnicze czy wtedy, kiedy wrzucasz wszystko do bagażnika samochodu. Wyobraź sobie jednak wyjazd pod namioty albo wycieczkę autostopem. Jak sprawdzi się walizka? Będzie dla Ciebie zbędnym balastem. Zdecydowanie większy pożytek będziesz mieć z wygodnego plecaka. Z jednej strony łatwiej przenosić go z miejsca na miejsce – jeśli na przykład Twoja wyprawa obejmuje odcinki, które musisz przejść pieszo, plecak okaże się nieoceniony. Z drugiej strony – jeżeli wybierasz się pod namiot – nie będzie on niepotrzebnie zajmował miejsca. Walizka sprawi, że będzie Ci ciasno, plecaka natomiast możesz nawet użyć jako poduszki pod głowę.

Torby podróżne – wygodnie i z klasą

Niejednokrotnie zabieranie ze sobą dużej walizki zupełnie mija się z celem. Jeśli udajesz się gdzieś na weekend bądź inny krótki wyjazd, zdecydowanie lepiej sięgnąć po kompaktową torbę podróżną. Nie musisz taszczyć ze sobą walizy, aby przetransportować najniezbędniejsze artykuły. Torby podróżne możesz wygodnie nosić w dłoni lub na ramieniu. Wyposażone są one w liczne przegrody i kieszonki, dzięki czemu Twoje rzeczy zawsze będą transportowane w porządku. Dodatki tego typu są także odpowiednio usztywnione dzięki specjalnym stelażom. Nie musisz martwić się o to, że na przykład podczas wyjazdu służbowego Twoje rzeczy pomną się lub zniszczą.

A może coś pomiędzy?

Jeśli walizka to dla Ciebie zdecydowanie za dużo, a torba podróżna nie daje wystarczających możliwości, zdecyduj się na rozwiązanie pośrednie. Zapoznaj się z ofertą toreb na kółkach. To akcesoria o mniejszych wymiarach niż walizki, lecz cechujące się wszelkimi ich zaletami. Przede wszystkim wyposażone są w kółeczka, znacznie ułatwiające ich transport. Charakterystyczne bywają dla nich także teleskopowe uchwyty, które można wygodnie dostosować do własnych potrzeb. Torby podróżne na kółkach to zazwyczaj modele wykonane z miękkich tworzyw, takich jak nylon i poliester. Wykorzystanie tych materiałów zabezpiecza torby przed ewentualnymi zarysowaniami i pęknięciami.

Nie z samą walizką człowiek podróżuje

Przygotowując się na wakacyjny wyjazd, dwa razy zastanów się nad tym, czy walizka to rzeczywiście najlepszy pomysł. Jeśli tylko nie udajesz się samolotem na przynajmniej tygodniowy urlop w wygodnym hotelu, prawdopodobnie plecak lub torba podróżna okaże się korzystniejszym rozwiązaniem. Każdy z tych artykułów znajdziesz w bogatej ofercie sklepu Puccini.

Poprzedni artykułPlanujemy wielogodzinną podróż
Następny artykułJak zapewnić bezpieczeństwo nad wodą – Boja Ratownicza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj