Wakacje coraz bliżej. By urlopowy wyjazd obył się bez żadnych problemów, warto już teraz szczegółowo go zaplanować. Jedna z najważniejszych kwestii to wygodne i wydajne pakowanie. Umożliwi je dobrze dopasowany – zarówno do naszych potrzeb, jak i konstrukcji auta – box dachowy. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy w danym przypadku model.

Pojemność jest najważniejsza

Pojemność i maksymalne obciążenie to z pewnością najważniejsze parametry boksu. Nawet, gdy ten będzie najlepiej dopasowany do konstrukcji dachu i belek, okaże się zupełnie niefunkcjonalny, jeśli nie zmieścimy do niego wszystkich bagaży. Przed kupnem konkretnego modelu warto więc oszacować, ile miejsca zajmują zabierane w podróż przedmioty. Szczególną uwagę zwróćmy na bagaże o większych gabarytach, takie jak narty, pontony lub meble biwakowe.

Jak dobrać box do dachu?

Wybierając bagażniki dachowe Warszawa warto też wziąć pod uwagę wielkość boksu. Nie może być on dłuższy niż dach, a najlepiej, jeśli będzie kończył się 5-10 centymetrów przed każdą z krawędzi dachu. Tu szczególną ostrożność powinni zachować właściciele aut kompaktowych, bo w przypadku SUV-ów czy kombi ryzyko kupna za długiego boksu jest dużo mniejsze.

Box dachowy – sposób montażu

Uwagę zwróćmy też na sposób montażu boksu. Jego mocowania muszą być kompatybilne z belkami znajdującymi się na dachu. Jeśli tak nie jest, musimy przygotować się na dodatkowy wydatek związany z zakupem specjalnych adapterów. Warto też wybierać boksy z systemem łatwego zamykania, niewymagającego użycia narzędzi.

Wewnętrzne mocowania w boksie

Mimo, że boks zapewnia stuprocentową ochronę przed uszkodzeniami powstałymi w wyniku zaczepienia przez gałęzie czy elementy konstrukcji mostów, a także przed zamoczeniem i destrukcyjnym wpływem promieni słonecznych. Warto jednak pamiętać, że znajdujące we wnętrzu przedmioty mogą zniszczyć się podczas poruszania się przy gwałtownym hamowaniu. Unikniemy tego wybierając boks wyposażony w przegrody i wewnętrzne siatki mocujące.

Sposób otwierania boksu

Istotna jest też łatwość dostępu do znajdujących się w boksie przedmiotów. Ta w największej mierze zależy od sposobu jego otwierania. Najlepszym wyborem będą modele otwierane z prawej i lewej strony. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia załadunek – umożliwia zapełnienie boksu zarówno od strony pasażera, jak i kierowcy.

Poprzedni artykułAplikacje i strony niezbędne w podróży
Następny artykułCzy lepiej zdecydować się na odpoczynek w górach, czy też nad morzem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj