Jest to chyba jedno z najbardziej różnorodnych pod każdym względem miast. Mieszkańców, których ciągle przybywa nie da się dokładnie zliczyć. Na jednej ulicy możemy znaleźć piękne, okazałe rezydencje i obdrapane kamienice.

Egipskie miasto Kair jednak nigdy nie śpi. W dzień porusza się tu miliony mieszkańców jak i turystów, bary i restauracje pękają w szwach, a nocą czynne całą dobę kluby i dyskoteki skłaniają do ciągłej zabawy. Jednak Kair to nie tylko tętniące życiem miejsce, to także tysiące zabytków kultury egipskiej. Będąc w mieście, mimo upału, który jest jego elementem, musimy zobaczyć Cytadelę – jedną z głównych atrakcji. Jest to kompleks różnych budynków, m.in. pałac, meczety, groble i medresy.

Warto odwiedzić szczególnie pałac al. Dżauhara a w nim zbiór antycznych mebli, ceramiki i porcelany. Znajduje się tu także taras widokowy z którego możemy oglądać urzekającą panoramę przeludnionego Kairu. Należy również odwiedzić meczet Hasana, gdzie znajduje się wielki dziedziniec przykryty kopułą.

Poprzedni artykułGdzie jechać na wakacje?
Następny artykułBiebrzański Park Narodowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj