Kraina luksusu i bogactwa… Dubaj to największe i najsłynniejsze miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co warto wiedzieć przed podróżą? Jak przygotować się do podróży do Dubaju? Ile kosztują te luksusowe wakacje?

Dubaj jest dwumilionową metropolią położoną na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej. Należy do najszybciej rozwijających się i jednych z najbogatszych krajów Azji Zachodniej. To miejsce, w którym arabskie tradycje przeplatają się z nowoczesną mieszanką kultur. Zjednoczone Emiraty Arabskie należą do państw o najniższym na świecie wskaźniku przestępczości.

Kiedy na wakacje do Dubaju?

Dubaj – o czym pamiętać, czego nie robić ?

Należy tu przestrzegać wielu zwyczajów i tradycji, bo złamanie prawa grozi w Dubaju wysokimi mandatami lub karą więzienia. Dla przykładu: podróżując komunikacją miejską należy pamiętać, że w pociągach nie można jeść, pić czy rzuć gumy pod karą wysokiego mandatu. Zakazane jest także spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Posiadanie narkotyków grozi karą więzienia. W arabskich krajach prawo jest bardzo rygorystyczne.

Dubaj - o czym pamiętać, czego nie robić ?

Bezwzględne reguły obowiązują w kontekście ubioru i zachowania w publicznych miejscach. Należy pamiętać, że ubiór jest w Dubaju traktowany jako wyraz poszanowania dla kultury. W związku z tym musi być stosowny. Na żadnej z plaż nie można opalać się topless.

Dubaj to miejsce, które pod względem wielu zakazów może budzić obawy wśród turystów ceniących sobie swobodę, wtedy warto postawić na wakacje na safari. Sprawdź, luksusowe wakacje na safari – praktyczny poradnik, jak się przygotować!

Kiedy na wakacje do Dubaju?

W Dubaju panują przeraźliwe upały. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi ok. 40-50˚C. Warto, więc wczasy w Dubaju zaplanować późną jesienią lub zimą.

Ile kosztują wczasy w Dubaju z biurem podróży?

Do Dubaju najlepiej zabrać ze sobą dolary. Walutą obowiązującą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są dirhay (AED). Oferty na luksusowe wakacje egzotyczne w Dubaju warto wcześniej porównać i przeanalizować, ponieważ ceny bywają różne.

Poprzedni artykułJaką walizkę kabinową wybrać?
Następny artykułJak skompletować sprzęt i akcesoria skitourowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj