Kraków jest bardzo atrakcyjnym miastem turystycznym na mapie Polski, głównie ze względu na jego walory historyczne. Jest to miasto bardzo klimatyczne z pięknymi starymi zabytkami, przypominającymi świetność dawnej stolicy Polski. Aby pobyt udał się doskonale, należy zadbać o odpowiednią bazę noclegową. Hostel Kraków Draggo House wychodzi naprzeciw oczekiwaniom każdego turysty i sprawdzi się idealnie.

Wawel – miejsce królów.

Najważniejszym miejscem obowiązkowym dla wszystkich turystów zwiedzających to piękne miasto jest Wawel – jeden z najważniejszych i największych zamków królewskich w Polsce. To również honorowe miejsce spoczynku wielu wielkich Polaków – królów Polski, Prezydentów, artystów i osób zasłużonych w historii Polski min. księcia Józefa Poniatowskiego, Królowej Jadwigi, poety Adama Mickiewicza czy Józefa Piłsudskiego.

Wawel oferuje również wiele wystaw przedstawiających różne aspekty historii Polski. Na Wawelu znajduje się jeden z najsłynniejszych obrazów Leonarda Da Vinci – Dama z gronostajem.

Rynek Starego Miasta – piękny, klimatyczny, niepowtarzalny.

Pełen uroku klimat Rynku Starego miasta zachwyci turystę z każdego zakątku świata. Na rynku znajdują się słynne krakowskie Sukiennice z piękną architekturą (które od pewnego czasu należą do muzeum Narodowego i można w niż zobaczyć różne ciekawe wystawy), bazylika Mariacka z ołtarzem Wita Stwosza – największą w Europie gotycką nastawą ołtarzową. Bazylika Mariacka posiada wysokie charakterystyczne wieże, z których grany jest co godzinę słynny Hejnał Mariacki.

Sam Rynek zachwyca swoim klimatem, słynnymi kwiaciarkami, dużą ilością knajpek i kawiarenek, dorożkami. Liczne kamienice wokół Starego Rynku, to obiekty zabytkowe które liczą sobie po kilkaset lat i w których znajdują się liczne muzea i centra kultury. klimatyczne uliczki Krakowa sprzyjają romantycznym spacerom, również wzdłuż rzeki Wisły.

Blisko Rynku Starego Miasta znajduje się Hostel Kraków Draggo House, z którego łatwo i szybko można dostać się do większości atrakcji turystycznych oferowanych w Krakowie.

Kierunek Kraków? – Hostel w Krakowie

Kraków – raj do zwiedzania.

Poza Wawelem i Rynkiem Starego Miasta, warto również zwiedzić dzielnicę Kazimierz, o niezwykłym charakterze, w którym mieszają się kultura chrześcijańska i kultura żydowska. Znajdują się tam pięknie odrestaurowane kamieniczki, ekskluzywne hotele, klimatyczne restauracje serwujące min. dania kuchni żydowskiej. Warto zwiedzić tam Centrum Kultury Żydowskiej, liczne synagogi i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Ciekawym miejscem do zwiedzenia jest ulica Józefa – słynna ze swojej artystycznej atmosfery, z licznymi galeriami sztuki.

W sprzyjającej aurze atmosferycznej, dobrze jest wyjść na spacer na planty – to długi park wokół starego Krakowa, powstały w miejscu dawnych murów obronnych. Od wiosny do jesieni warto zwiedzić Ogród Botaniczny który zajmuje ok. 10 ha i pozwalający obejrzeć wiele ciekawych gatunków roślin.

Słynne krakowskie kopce pozwalają na spojrzenie na panoramę miasta z góry. Najsłynniejszy – Kopiec Kościuszki, pozwala spojrzeć z góry na cały współczesny i historyczny Kraków.

Kraków jest miejscem licznych festiwali z których najbardziej znane to Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Filmowy, Jarmark Świętojański, Festiwal Piosenki Studenckiej, Krakowskie Wianki itp. które pozwalają zapoznać się z bogata kulturą tego regionu.

Kluczowa lokalizacja na pobyt? – Hostel w Krakowie, blisko wszystkiego i tanio! Hostel Kraków Draggo House dostępny krok od rynku.

Aby zwiedzić te wszystkie miejsca, warto wybrać idealne miejsce jako bazę wypadową do zwiedzania wszystkich atrakcji miasta. Ważne aby było tanio, blisko i wygodnie.

Godnym polecenia miejscem jest hostel Draggo House, który dzięki doskonałej lokalizacji tj. w centrum starówki krakowskiej, umożliwia dogodne zwiedzanie miasta i korzystanie z wszystkich jego atrakcji.

Draggo House to idealny Hostel w Krakowie, udostępnia bezpłatne Wi-Fi, zapewnia optymalne warunki mieszkaniowe – klimatyzację, smart TV, wspólną przestrzeń, osobne szafki, system łączonych łóżek oraz wygodne łóżka z termoaktywnymi materacami. Czyli wszystko, co jest potrzebne aby zregenerować siły i odpocząć po intensywnym zwiedzaniu miasta.

Poprzedni artykułTanie bilety lotnicze na Sylwestra – gdzie powitać Nowy Rok?
Następny artykułPodróże małe i duże – co warto zobaczyć w Zakopanem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj