Choć nowoczesne pociągi z Krakowa do Gdańska znacznie ułatwiły przemieszczanie się po kraju, wciąż najszybszym środkiem transportu na tej trasie pozostaje samolot. Podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z krajowych połączeń lotniczych i jak wygląda taka podróż.

Lot na trasie Kraków – Gdańsk pozwala ominąć korki w całym kraju i szybko przemieścić się z Małopolski nad morze. To świetny sposób na spędzenie weekendu, który nie wymaga wielogodzinnej jazdy samochodem czy koleją.

Kiedy opłaca się latać z Krakowa do Gdańska?

Ruch lotniczy na tej trasie z roku na rok się zwiększa – z możliwości szybkiej podróży korzystają kolejni pasażerowie, ceniąc sobie korzystne oferty, jakie pojawiają się każdego miesiąca. Wyjazd na weekend nad morzem nie jest już abstrakcyjnym pomysłem. Każdy, komu zależy na tanim locie do Gdańska, powinien zaplanować wyjazd na jesień – między wrześniem a październikiem ceny utrzymują się na najniższym poziomie. W wakacje połączeń jest jednak znacznie więcej i łatwiej dopasować daty wylotu i powrotu do swoich potrzeb, aby podróż upłynęła komfortowo. Ceny biletów wahają się od 100 do 500 zł, zależnie od terminu i godziny wylotu. Przy odrobinie szczęścia można jednak znaleźć oferty poniżej stu złotych – to zdecydowanie mniej niż cena biletu kolejowego na tej samej trasie.

Kto skorzysta z lotów na terenie kraju?

Lot z Krakowa do Gdańska to rozwiązanie dla każdego – rodzin z dziećmi, par i singli. Ten sposób podróżowania może okazać się wyjątkowo wygodny zwłaszcza w sytuacji, gdy osoba z Krakowa chce polecieć na zagraniczne wakacje, jednak lot w wybrane miejsce jest realizowany wyłącznie z Gdańska. Wtedy najprościej wsiąść w samolot w swoim mieście i przesiąść się w Gdańsku na samolot do miejsca docelowego. Zaplanowanie takiego przedsięwzięcia jest o wiele prostsze niż w przypadku podróży koleją, ponieważ nie wymaga organizacji transportu z dworca na gdańskie lotnisko. Inna sytuacja to lot biznesowy, na konferencję, sympozjum czy ważny wykład. Połączenie lotnicze pozwala szybko dostać się do miejsca przeznaczenia i dopełnić obowiązków zawodowych. Zapewnia także znacznie większy komfort, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Eliminując męczącą, wielogodzinną podróż, po dotarciu na miejsce nadal jest się w pełni sił, by stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom. Dodatkowo zaoszczędzony dzięki szybkiej podróży czas można przeznaczyć na zwiedzanie starego miasta czy relaks na plaży.

Jak wygląda lot krajowy?

Zasadniczo lot na terenie Polski nie różni się znacząco od podróży lotniczej poza granice kraju. Czas przelotu na trasie z Krakowa do Gdańska to około 70 minut, jednak może wahać się zależnie od panujących warunków atmosferycznych. Należy doliczyć do tego czas oczekiwania na lotnisku. Kontrola biletów, bagażu i bezpieczeństwa to procedury, na które trzeba się przygotować – fakt, że jest to lot krajowy, zwykle niczego w tym kontekście nie zmienia. Na realną długość podróży ma także wpływ konieczność dojazdu z lotniska do centrum miasta busem, kolejką miejską lub taksówką. Połączenie obsługuje irlandzki Ryanair i rodzimy LOT. Wszystkie samoloty na tej trasie wylatują z lotniska Kraków-Balice, a lądują w Porcie Lotniczym Gdańsk.

Poprzedni artykułBezpieczna zabawa nad wodą – komu poleca się motylki do pływania?
Następny artykułO czym pamiętać, wysyłając dziecko na obóz naukowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj