Lagerservice to rozwiązanie idealne w sytuacji, gdy adresat przebywający w Niemczech wie, że wkrótce może spodziewać się przesyłek, ale nie może ze względów logistycznych ich odebrać. Uruchomienie opcji przechowywania paczek – to wariant zapewniany przez Deutsche Post – pozwala scentralizować je w jedno opakowanie.

Aby wyobrazić sobie, jak działa coraz popularniejsza w Niemczech opcja wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której dochodzi do zakupu kilkunastu drobnych rzeczy na Święta. Perfumy dla żony z internetowej drogerii, zestaw klocków dla dziecka, ulubione przyprawy ze sklepu internetowego i jeszcze tradycyjny drobiazg dla przyjaciół, który trzeba autorsko ozdobić. Takich zamówień można zebrać sporo. Co jednak, jeśli zamawiający opłacił przesyłki, ale dowiaduje się, że musi pilnie wyjechać w delegację? Nie chce dokonywać przekierowania paczek, a dodatkowo zależy mu na tym, by wszystkie odebrać możliwie najszybciej jak to możliwe.

Przechowywanie paczek w Niemczech

Tu rozwiązaniem jest właśnie Lagerservice. Wystarczy zamówić tę usługę, a to poczta – obsługująca dane przesyłki do Niemiec np. z Polski – przechowa wszystkie do czasu, aż będzie możliwy ich odbiór. Czas takiego przechowania paczek jest zaskakująco długi – to aż trzy miesiące, co pozwala mieć pewność, że uda się je odebrać w najbardziej dogodnym terminie. Deutsche Post, podkreślając zalety tego rozwiązania wskazuje, że warto z usługi przechowania skorzystać w sytuacji, gdy dochodzi do wyjazdu na wakacje czy np. do sanatorium, a jednocześnie odbiorca przesyłek chce mieć pewność ich odbioru oraz bezpieczeństwa – tak, by np. listy nie zalegały w skrzynce domowej i wskazywały na dłuższą nieobecność mieszkańców.

Co ważne: niemiecki operator bardzo dba o jakość efektów tej usługi. Wszystkie zebrane w ten sposób produkty zbierane są w jedno zbiorcze opakowanie, które kurier dostarcza do rąk własnych klienta. W efekcie to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku masowych zakupów ze sklepów internetowych bez możliwości re-adresowania miejsca dostawy.

Co ciekawe, choć przechowywanie dotyczy przede wszystkim małych i średniej wielkości paczek, niemiecka poczta umożliwia magazynowanie w ten sposób wielu innych produktów dostarczanych do domu. Zbiorczo doręczy bowiem również:

  • listy i kartki pocztowe niezależnie od ich wymiarów
  • przesyłki polecone – dostarczane są w ten sposób bez potwierdzenia odbioru
  • zaprenumerowaną prasę: gazety, czasopisma, magazyny
  • przesyłki o charakterze reklamowym
  • wszystkie inne nietypowe paczki.

Ile kosztuje przechowywanie przesyłek?

Niewątpliwie usługa magazynowania paczek w Niemczech nie należy do najtańszych – szczególnie w porównaniu do samej ceny wysyłki. Klienci prywatni za miesiąc przechowania zapłacą ponad 9,6 euro. Można zamówić wariant trzymiesięczny. Ten będzie nieco tańszy – sięgnie 11,6 euro za kwartał. Koszty te zdecydowanie bardziej rosną, jeśli na przechowywanie przesyłek zdecydują się klienci firmowi. Osoby prowadzące biznes i pragnący w ten sposób magazynować przesyłki zamówione w ramach B2B muszą liczyć się w Niemczech z wydatkiem na poziomie 17,4 euro za miesiąc oraz 22,3 euro w układzie kwartalnym.

Poprzedni artykułŚwinica, szczyt nie dla każdego
Następny artykułZdrowie i relaks w Rabce-Zdrój

1 KOMENTARZ

  1. Wiele razy wysyłałam paczkę do Niemiec do siostry. Zdarzało się że kurierzy w ogóle nie przywozili paczek pod adres, albo zostawiali kilkaset metrów od adresata koło innego domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj