Planowanie wakacyjnego wyjazdu to niemałe wyzwanie. Chodzi nie tylko o ustalenie terminu urlopu z szefem, ale przede wszystkim załatwienie także załatwienie formalności – dojazd, noclegi, to tylko niektóre z nich. To wszystko kosztuje. A co jeśli nasze plany pokrzyżuje nagła choroba?

Zakup wycieczki

Decydując się na zakup wycieczki musimy liczyć się z ryzykiem, że może stać się coś, co uniemożliwi nam wyjazd. Problem jest jednak w tym, że wraz z chwilą zakupu powstaje obowiązek zapłaty ceny, a przynajmniej jej części tytułem zaliczki. Może to być niemały problem w sytuacji konieczności rezygnacji, albowiem zagraniczne wycieczki często nie należą do tanich. Bardziej przystępne cenowo są wyjazdy, które nie oferują możliwości zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki

Jeżeli na przykład z powodu choroby nie możemy wyjechać w terminie, który zadeklarowaliśmy zawierając umowę, biuro podróży może potrącić ustaloną uprzednio kwotę. Stąd też nie będziemy mogli odzyskać całości, którą wpłaciliśmy. Najlepszym zabezpieczeniem w takiej sytuacji będzie więc ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży (https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm). Posiadając tego rodzaju polisę firma ubezpieczeniowa zwróci nam kwotę, która została potrącona przez organizatora wyjazdu.

Ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki oferuje firm. Najlepszym tego przykładem jest TU Europa. Ubezpieczyciel ten oferuje ubezpieczenie rezygnacji lub przerwania podróży. Umożliwia ono odzyskanie całej sumy wpłaconych środków w przypadku zaistnienia okoliczności wskazanych w umowie. Katalog ten jest bardzo obszerny i zasadniczo nieograniczony. Jest to niezwykle korzystne dla wszystkich ubezpieczonych. Możemy wskazać tutaj chociażby nagłą chorobę lub nieszczęśliwy wypadek. Ponadto możliwy jest zakup dodatkowego wariantu ubezpieczenia uprawniające do zwrotu kosztów z innego, nieprzewidzianego w umowie powodu, jeżeli tylko jest on możliwy do udokumentowania.

Ile kosztuje ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki?

Koszt zakupu polisy zależny jest od oferty ubezpieczyciela. To właśnie firmy ustalają kwotę w oparciu liczne czynniki odnoszące się do danej wycieczki. Ważne są bowiem takie czynniki jak termin wyjazdu, kierunek czy też liczba uczestników. Wszystko to jest analizowane przez daną firmę ubezpieczeniową w sposób kompleksowy i następnie ustalana jest końcowa cena. Dlatego też zawsze należy pytać o szczegóły ubezpieczyciela lub skorzystać z porównywarek dostępnych w internecie. I zawsze czytajmy co podpisujemy.

Wybierając wyjazd wakacyjny warto pomyśleć nie tylko o ubezpieczeniu swojego zdrowia na czas podróży, ale również o zabezpieczeniu sobie możliwości rezygnacji z wakacji. Jest to o tyle istotne, że w niektórych przypadkach koszty rezygnacji mogą być bardzo wysokie, a jej powody niekoniecznie zależne od nas i naszej woli. Najlepszym tego przykładem jest chociażby nagła choroba, która może się przytrafić każdemu.

Poprzedni artykułOdkryj tajemnice wybrzeży Wietnamu i odpocznij na rajskiej wyspie Phu Quoc
Następny artykuł5 węgierskich potraw, które skosztujesz w Budapeszcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj