Wycieczka do stolicy to jedna z tych, które warto odbyć. Warszawa jest miejscem, które było i jest nadal świadkiem wielu kluczowych wydarzeń w historii i kulturze naszego kraju. To też piękna i wyjątkowo ciekawa forma spędzenia kilku wolnych chwil.

Zaplanuj podróż

Wybierając się np. na weekend do Warszawy, należ wcześniej rozejrzeć się za noclegiem. Firmy oferujące wynajem apartamentów w ścisłym centrum to strzał w dziesiątkę. Stąd wszędzie jest blisko, a miejsca szczególnie warte zobaczenia będą w zasięgu kilkudziesięciu kroków, co dodatkowo wzbogaci całą wycieczkę, ponieważ przemieszczanie się w spacerowym tempie pozwala na lepsze poznanie miasta.

Warszawska Starówka

Stare Miasto zawsze plasuje się na pierwszym miejscu wśród stołecznych atrakcji, które po prostu trzeba zobaczyć. Otoczony wykonanym z czerwonych cegieł murem obronnym szpaler zabytkowych kamienic z okresu XVI – XVIII wieku oraz Zamek Królewski i stare kościoły to widoki które na długo pozostają w pamięci. Plac Zamkowy zwieńczony Kolumną Zygmunta to miejsce, w którym można na chwilę przysiąść i poobserwować wspaniałą architekturę. Można też wybrać się na spacer i krążyć wśród podwórek i wąskich uliczek, w których nietrudno się zgubić.

Wisła i bulwary

W ostatnich latach lewy brzeg Wisły został doskonale zagospodarowany. W sezonie wakacyjnym to miejsce tętniące życiem, pełne klubów, kin na świeżym powietrzu, dyskotek na barkach, piaszczystych plaż i miejsc, w których przyjemnie spędza się czas. Można też wybrać się w rejs tramwajem wodnym lub rowerową wycieczkę wzdłuż nadwiślańskich bulwarów.

Łazienki Królewskie – chopinowskie recitale i piękne ogrody

Łazienki Królewskie to olbrzymi kompleks pałacowo-parkowy, po którym można spacerować godzinami. Od maja do września pod pomnikiem Fryderyka Chopina odbywają się recitale fortepianowe. Jesienią warto wybrać się na spacer po szczególnie pięknych o tej porze roku ogrodach, natomiast zima i wczesna wiosna to idealne pory na zwiedzanie wnętrza letniej rezydencji królów.

Historia Żydów Polskich – warszawskie getto

Obecnie na terenie Muranowa i Woli czyli obszarze funkcjonującego w czasie II wojny światowej getta można spotkać wiele symboli i tablic upamiętniających jego mieszkańców. Należy również udać się do Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin.

Warszawska architektura

Stolica to miejsce, w którym można na pierwszy rzut oka zauważyć przemiany architektoniczne zachodzące na przestrzeni wieków. Obok zabytkowych kamienic z bogato zdobionymi fasadami stoją bloki z wielkiej płyty oraz dzieła wybitnych architektów, które zderzają się również z najnowocześniejszymi inwestycjami. Z kolei architektura hołdująca ideom socrealizmu, której symbolem jest Pałac Kultury i Nauki to ciekawy wątek przewodni eksploracji stołecznych zakamarków.

To tylko niektóre, ale obowiązkowe i konieczne do zobaczenia punkty stolicy. Warto zostać w Warszawie co najmniej kilka dni, żeby poczuć atmosferę miasta oraz je dokładnie obejrzeć.

Poprzedni artykułTanie loty po Europie, wybieramy tanie kierunki lotów w Europie
Następny artykuł„Pod słońcem mojej Toskanii”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj