Gdy myślimy o Wietnamie, przed oczami mamy niezwykłe bogactwo azjatyckiej kultury, zapierającą dech w piersiach przyrodę, malownicze zatoczki i rajskie plaże, przepełnione gwarem uliczne stragany, na których lokalni kupcy zachęcają do kupienia prawdziwie egzotycznych wyrobów, słowem – całą gamę niezwykłości, o poznaniu których marzą turyści z całego świata. Nadszedł czas, byś i ty zrealizował podróż swoich marzeń!

Na pewno będąc w Wietnamie warto zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca dla tego zakątka świata. Punktem obowiązkowym jest stolica Wietnamu czyli Hanoi, gdzie będziecie mogli obserwować życie i obyczaje tutejszej ludności. Na pierwszy rzut oka miasto to może nieco szokować, ponieważ ulice są dość mocno zatłoczone, jednak to raczej charakterystyczne dla stolic azjatyckich miast. Kolejnym punktem podróży, o którym nie powinno się zapomnieć jest niewątpliwie zatoka Ha Long. Wpisana jest na listę kulturowego dziedzictwa UNESCO, a rejs po niej na pewno dostarczy wrażeń nie tylko estetycznych, ale i duchowych. Piękno przyrody jest tutaj szczególnie widoczne. Uwierzcie,że zatoka zasnuta mgłą o poranku wygląda wręcz magicznie!

Warto również odwiedzić kolonialne miasteczko Hoi Anu. Uchodzi ono za najpiękniejsze z wietnamskich miast i jest niezmiennie sporą atrakcją dla wielu turystów. Wszystko za sprawą przepięknej chińskiej architektury, klimatycznych uliczek, małych kawiarenek i lokalnych świątyń. Znajdziecie tutaj też mnóstwo lokalnych warsztatów rzemieślniczych, galerii i pracowni artystycznych. Jednym słowem – warto miasteczko odwiedzić dla samego klimatu tego miejsca!

Delta Mekongu – azjatycka Wenecja?
Moje pierwsze skojarzenie dotyczące Delty Mekongu to właśnie Wenecja. Dlaczego? Ponieważ tutejsze życie kręci się wokół wody i jest bezpośrednio z wodą związane. Wszelkie ważne instytucje jak szkoły urzędy czy świątynie znajdują się na brzegu zatoki. Mieszkańcy zajmują się głównie rybołówstwem i uprawą ryżu, a handel towarami odbywa się również na wodzie. Dla turystów to niesamowita atrakcja, gdy podczas rejsu mogą zrobić zakupy, składające się z pysznych i świeżych regionalnych przysmaków czy ziół. Na wyprawę po delcie Mekongu najlepiej wybrać się zorganizowaną wyprawą. Wtedy łatwiej za sprawą specjalnego agenta w Ho Chi Minh City czy w Chau Doc wynająć łódź. Rejs taki zazwyczaj trwa od jednego do paru dni. Co najfajniejsze w takiej wyprawie, podróżujący mają okazję nocować w domach zwykłych mieszkańców, w małych wioskach, często na samym środku delty.

Wyspa Phu Quoc – mały raj na ziemi!
Wyspa Phu Quoc śmiało może kojarzyć się z błogim relaksem przerywanym łagodnym szumem krystalicznych turkusów Zatoki Tajlandzkiej i niekończącymi się plażami z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Chyba każdy choć na chwilę chciałby znaleźć się w takiej bajkowej scenerii…Jednak wyspa ta poza odpoczynkiem na plaży oferuje mnóstwo innych atrakcji! Na pewno jedną z nich jest miasto Duong Dong, gdzie każdego wieczora na kilku ulicach powstaje bogaty w regionalne przysmaki targ. Znajdziecie tam mnóstwo restauracji i stoisk z pysznym jedzeniem. Warto spróbować tam lodów tajskich – są wyśmienite! Przy rzece na wyspie również znajduje się targ ze świeżymi warzywami, kolorowymi owocami, rybami i owocami morza. Panuje tam klimat nie do podrobienia. W miasteczku Duong Dong warto również odwiedzić świątynię bogini Mazu, która znajduje się na skale, będącej ciągle obmywanej przez ocean. Atrakcjami, które warto wpisać na listę “do zobaczenia” są również tutejsze wodospady – jeden z najpopularniejszych to Suoi Tranh. Prowadzi do niego piękna, malownicza, pełna zieleni ścieżka. To świetne miejsce na relaksujący spacer.

Kiedy jechać do Wietnamu?
Tak naprawdę nie ma lepszej czy gorszej pory na wizytę w Wietnamie. Wszystko zależy od tego w jaki jego rejon zamierzamy się wybrać, lub w którym planujemy spędzić najwięcej czasu. Południe Wietnamu to głównie klimat równikowy monsunowy, więc przez cały rok panują tutaj wysokie temperatury. Pora sucha trwa tutaj od listopada do maja. To najlepszy czas na podróż właśnie do Delty Mekongu czy na wyspę Phu Quoc. Jeżeli chodzi o północny Wietnam, czyli na przykład zatokę Ha Long to w styczniu i w lutym, może tam być dosyć chłodno. Nocą temperatura może spaść nawet do 0 stopni Celsjusza. W centralnym Wietnamie największe opady notowane są w październiku i listopadzie. Czyli najlepiej wybrać się do Wietnamu między styczniem a sierpniem, pamiętając jednak, że styczeń i luty w północnym Wietnamie może nas przywitać mocno chłodnymi wieczorami.

http://planetescape.pl/

Poprzedni artykułWycieczka zakładowa – Impreza turystyczno-integracyjna w Tatrach
Następny artykułNagła choroba przed wyczekiwanym wyjazdem? Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki rozwiąże problem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj