Egipt słynie z gigantycznej wielkości zabytków i budowli sprzed 6000 lat. Kair ma do zaoferowania turystom ściągającym tu z całego świata mnóstwo wyjątkowych atrakcji turystycznych. Zobacz, dokąd warto pójść, co zobaczyć i kiedy odwiedzić wszystkie starożytne atrakcje turystyczne Egiptu. Poznaj punkty obowiązkowe na turystycznym szlaku.

Punkt pierwszy: piramidy w Gizie i Sfinksa

Punkt obowiązkowy każdej wycieczki do Egiptu. W całym kraju jest ich łącznie około 120, choć warto wiedzieć, że największe z nich znajdują się w Gizie. Turyści zmęczeni całodziennym zwiedzaniem, mogą wybrać się na szaloną przejażdżkę na wielbłądzie – na pewno będzie to duża atrakcja dla kogoś, kto po raz pierwszy zetknął się z tym zwierzęciem. Jeśli za cel letnich wojaży obierasz Egipt wakacje w tym miejscu na pewno będą udaną wyprawą. Zanim wyjedziesz do Egiptu, zapoznaj się z atrakcjami dostępnymi na miejscu za pośrednictwem strony internetowej http://www.egipt-wakacje.pl/.

Punkt drugi: Sfinks – punkt obowiązkowy wycieczki Egipt

Czymże byłby Egipt, gdyby nie Sfinks! Jest to punkt obowiązkowy, którego nie powinieneś ominąć. Będąc w okolicy słynnego posągu, uważaj na natarczywych sprzedawców. Najlepiej nie wchodź z nimi w dyskusję, jeśli nie chcesz niczego kupować. Nie przyjmuj też żadnych prezentów, nie mów, jak masz na imię. Jeśli to zrobisz, będziesz miał problem, aby ich zgubić. Jeśli chcesz już coś kupić, targuj się surowo.

Punkt trzeci: świątynia Abu Simbel

Jednym z najbardziej popularnych i imponujących miejsc w Egipcie jest świątynia w Abu Simbel. Słynie ona z imponującej wielkości rzeźb skalnych, przedstawiających wybranych faraonów. Niegdyś miały one stanowić linię graniczną pomiędzy Egiptem a Nubią. Historia chciała, że aż do 1813 roku zabytki te zostały zasypane przez piaski pustyni i może tylko dlatego przetrwały do dnia dzisiejszego. Bardzo interesująco wypadają również wycieczki Marsa Alam, które można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej http://www.egipt-wakacje.pl/wycieczki-marsa-alam.html.

Punkt czwarty: Kolosy Memnona

Te imponującej wielkości posągi zostały wykonane z kamienia i są odzwierciedleniem wizerunku Faraona Menhotepa III. Są częstym miejscem wizyt turystów i miejscem, które warto zwiedzić, będąc w Egipcie. Nie tylko Kolosy Memnona, ale także wycieczki Sharm el sheikh są godne polecenia dla każdego turysty, który wybiera się do doliny Nilu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej http://www.egipt-wakacje.pl/wycieczki-sharm-el-sheikh.html.

Poprzedni artykułNowy wymiar wypoczynku w luksusowych apartamentach w Zakopanem
Następny artykułPlanujemy wielogodzinną podróż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj