Oświadczyny w romantycznej, nadmorskiej scenerii, najlepiej o zachodzie słońca, są propozycją nadal aktualną i cieszącą się dość dużym powodzeniem. Mało kto jednak decyduje się na kolejny krok wykonany w tym krajobrazie, czyli ślub nad morzem. Czy jest to dobra propozycja? Jak może wyglądać taka uroczystość i gdzie ją najlepiej zorganizować?

Ślub nad morzem

Przede wszystkim ustalając szczegóły warto zdecydować się, czy odbyć ma się tylko ślub na plaży czy także wesele. Wymaga to wielu przygotowań, wyboru odpowiedniego miejsca, sprawdzenia pogody. Dla osób, które chcą po prostu przeżyć w romantyczny sposób ten wyjątkowy dzień, może wystarczyć zorganizowanie ślubu nad morzem, w kameralnym, zacisznym miejscu. Potrzeba tylko kliku dekoracji.

Jeżeli ślub ma być tylko cywilny, procedury są o wiele bardziej uproszczone – dotyczy to także doboru strojów czy wyposażenia „sali”. Mniej wymagającym wystarczy np. czerwony dywan, krzesła dla gości oraz miejsce dla zaślubianej pary i urzędnika. Teren można udekorować kwiatami, powiewnymi szalami (zwłaszcza przy delikatnej morskiej bryzie będą uroczo falować na wietrze). Jeżeli organizacja przewiduje także wesele nad morzem, wymaga to większych przygotowań. Trzeba bowiem zorganizować miejsce na stoły oraz parkiet do tańca, a także stanowisko dla DJ-a czy orkiestry.

Wesele na plaży

Wesele na plaży wieczorową, a potem nocną porą, warto uświetnić ustawiając dookoła tak zaaranżowanej „sali” pochodnie czy lampiony. Oczywiście ważne jest, by zadbać o bezpieczeństwo, nie zaprószyć ognia, a po zakończonej imprezie zadbać o przywrócenie pierwotnego wyglądu na terenie, gdzie odbywa się ślub czy wesele.

Alternatywą dla wesela nad morzem (dla tych, którzy jednak wolą bardziej komfortowe i bezpieczne – ze względu na zmienne warunki atmosferyczne i kapryśny wiatr) może być wynajęcie sali weselnej z widokiem na morze. Jest to propozycja zarówno dla tych, którzy zdecydują się na ślub na plaży, jak i dla tych, którzy uroczystość wolą np. w kościele, a samą imprezę dla gości chcą zorganizować nad wodą. Wybór i oprawa tego szczególnego dnia zależą tylko od wyobraźni Pary Młodej i organizatorów.

Poprzedni artykułGdzie pojechać na wakacje nad Bałtykiem?
Następny artykułGdzie na wakacje z dzieckiem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj