Wrocław to miasto z bogatą kulturą, w którym nie brakuje ważnych miejsc historycznych. Liczne atrakcje stolicy Dolnego Śląska nieustannie przyciągają zwiedzających. Jedną z najbardziej uroczych wizytówek Wrocławia są słynne w całej Polsce krasnale. Figurki rozsiane są po różnych zakątkach miasta, a każdego roku powstają nowe. Dzięki tym „małym mieszkańcom” Wrocław stał się atrakcyjny również dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Szczególnym sposobem na plenerową aktywizację najmłodszych jest zwiedzanie Wrocławia szlakiem krasnali. Oto kilka wskazówek, dlaczego dziecko może na tym zyskać.

Przygoda dla najmłodszych śladem wrocławskich krasnali

Zdolność do utrzymania koncentracji i uwagi jest u dzieci ograniczona. Małe pociechy nie rozumieją jeszcze wszystkich procesów rządzących światem, a tym bardziej nie zdają sobie sprawy z historii miasta, jaką rozumieją dorośli. Najmłodsi potrzebują zatem innych bodźców, które zachęcą je do aktywizacji na świeżym powietrzu. Czy da się połączyć wspaniałą przygodę, z rzeczywistym odkrywaniem uroków Wrocławia i miłą zabawą?

Zdecydowanie tak, czego dowodem jest unikatowa wędrówka śladem wrocławskich mini-figurek. Zwiedzanie Wrocławia szlakiem krasnali to kategoria wycieczek dedykowana dzieciom z początkowych klas szkoły podstawowej. Co istotne, jest ona dopasowana do możliwości poznawczych dzieci. Specjalny plan wycieczki, przygotowany przez animatorów i pedagogów, zaciekawia najmłodszych i daje im szansę odkryć w sobie pasję prawdziwego poszukiwacza.

Wrocławskie krasnale – dlaczego dzieci je uwielbiają?

Krasnale we Wrocławiu są czymś więcej niż tylko kolejną atrakcją turystyczną – stanowią bowiem integralną część tożsamości miasta i są symbolem kreatywności mieszkańców. Wędrówka szlakiem krasnali to nie tylko okazja do robienia zdjęć z tymi sympatycznymi postaciami. To także sposób na poznanie historii i kultury Wrocławia zabawny i maksymalnie interaktywny sposób. Oczywiście, wszystko w miarę możliwości małych pociech.

szlakiem krasnali we Wrocławiu

W końcu, dzieci nie zaciekawią się długimi wywodami historycznymi czy rozważaniami na temat dawnego kształtu miasta. Treść komunikatów musi być dopasowana do wieku uczestników wycieczki. I tak w istocie jest. Spacer dla dzieci jest zorganizowany tak, aby przypominał grę miejską. Jego głównym celem jest nauka i zdobywanie wiedzy oraz nowych umiejętności poprzez zabawę – w przyjaznej, rówieśniczej atmosferze. Po więcej informacji sięgnęliśmy na stronę Wrocmania.pl, na której znajduje się różnorodna oferta wycieczek dla dzieci w wieku szkolnym. Co jeszcze dowiedzieliśmy się o dziecięcym spacerze od krasnala do krasnala?

Szlak wrocławskich krasnali dla dzieci w wieku szkolnym

Wrocławska wycieczka dla dzieci to nie tylko podążanie za krasnalami. Cały spacer ma zorganizowany, uporządkowany schemat. Pozwala dzieciom poznawać nowe umiejętności i dowiadywać się nieco więcej o otaczającej je rzeczywistości. Wśród punktów spaceru szlakiem krasnali pociechy uczą się m.in. podstaw języka migowego, a także zasad pakowania się na wycieczkę. Najmłodsi poznają także historię Jasia i Małgosi, których kamieniczka znajduje się we Wrocławiu.

Spacer trwa 90 minut i odbywa się pod okiem doświadczonego przewodnika, który jest jednocześnie wykwalifikowanym animatorem. Dzieci, podczas spaceru, przywdzieją czerwone czapeczki oraz otrzymają lornetki. Te drugie będą pomocne w celu wypatrywania kolejnych stworków, które kryją się w zakątkach Rynku Starego Miasta, Placu Solnego czy Kościoła św. Elżbiety. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę organizatora. Możemy jednak ocenić, iż jest to niezwykle ciekawy sposób na zorganizowanie czasu swoim dzieciom. Szczególnie iż wycieczka jest pełna wielu atrakcji, o których tutaj nie wspomnieliśmy.

Poprzedni artykuł5 rzeczy, o których warto pamiętać przed wynajmem jachtu
Następny artykułHyundai – wynajem samochodów Panek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj