Latanie samolotem to coraz częściej wybierany środek transportu. Wszystko za sprawą tanich biletów, których ceny często nie przekraczają kilkuset złotych i to w obie strony. Koszt biletów w znacznej mierze zależny jest od kierunku, do którego się udajemy. Gdzie więc można liczyć na tanie bilety w Europie?

Gdzie szukać tanich lotów po Europie?

Najwięcej okazji można upolować w Internecie. Z pomocą przychodzą wyszukiwarki połączeń lotniczych jak www.esky.pl/tanie-loty, w których pojawiają się oferty tanich lotów po Europie. Jeśli interesuje nas konkretny kierunek, wystarczy wpisać w takich narzędziach kraj, miejsce wylotu i przylotu, datę podróży i liczbę pasażerów. Po chwili ukażą się wyniki różnych linii lotniczych uszeregowanych pod względem najtańszych biletów. W niektórych wyszukiwarkach można skorzystać z opcji +/- 3 dni, która przefiltruje oferty i wskaże tańsze bilety we wcześniejszych lub późniejszych dniach od planowanej podróży. Warto wiedzieć, że na niską cenę biletów ma wpływ wybranie mniejszego, oddalonego od centrum miasta, lotniska. Na szczęście większość z nich jest bardzo dobrze skomunikowana z popularnymi dzielnicami miast.

Tanie loty do Londynu

Polacy bardzo często poszukują tanich lotów do Londynu i faktycznie – można takie znaleźć. W zależności od terminu podróży i wybranego lotniska, do stolicy Wielkiej Brytanii można polecieć już za około 100 zł i to w obie strony. Można tego dokonać lądując na Stansted lub Luton. Warto korzystać także z polskich mniejszych lotnisk, np. w Gdańsku lub Szczecinie. Bilety na takie tanie loty można nabyć z wyprzedzeniem nawet 2-3 tygodni przed planowaną podróżą.

Tanie bilety do Włoch

Włochy to także popularny kierunek podróży wśród Polaków i to niezależnie od pory roku. Największym zainteresowaniem cieszy się Mediolan, do którego można polecieć już za około 70 zł w dwie strony. Wystarczy wiedzieć, jakimi liniami lecieć, kiedy i na jakie lotnisko. Sporo zaoszczędzić można wybierając takie porty lotnicze jak Malpensa czy Bergamo. Tanie loty pojawiają się także do Rzymu. Bilety w tym kierunku można kupić już za nieco ponad 100 zł, w zależności od wybranego miejsca wylotu (np. Katowice), ale i przylotu. Wybierając loty do stolicy Włoch warto lądować na takich lotniskach jak Ciampino lub Fiumicino, by zaoszczędzić jak najwięcej.

Loty do Paryża w niskich cenach

Atrakcyjny pod względem cen biletów jest też Paryż. Podróż tam i z powrotem może wynieść około 100 zł wybierając mniejsze lotnisko, ale i konkretny termin podróży. Warto dodać, że połączenia do Paryża realizowane są bezpośrednio z polskich miast, np. z Warszawy, Gdańska, Poznania czy Wrocławia. Aby bilety lotnicze do Paryża były faktycznie tanie, należy szukać połączeń na takie lotnisko jak Beauvais-Tille. Wybór portu Orly lub Charlesa de Gaulle’a może poskutkować nawet dwukrotnie droższymi biletami. Warto więc podróżować na mniejsze francuskie lotniska, które są bardzo dobrze skomunikowane z centrum Paryża.

Poprzedni artykułZabierz ukochaną na romantyczny weekend do SPA
Następny artykułNigdy nie byłeś w Warszawie? Oto lista miejsc, które musisz odwiedzić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj