Turnusy rehabilitacyjne kojarzą się głównie z miejscowościami nadmorskimi. Tymczasem na taki turnus można się również wybrać do niezwykle atrakcyjnego Buska-Zdroju. Jest to miejsce niezwykłe chociażby ze względu na pogodę, znajduje się też tutaj jedna z największych i najnowocześniejszych tężni solankowych w naszym kraju. Z jakich jeszcze powodów ta położona w województwie świętokrzyskim miejscowość wybierana jest na turnusy rehabilitacyjne?

turnusy-rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne w niezwykle słonecznym Busku-Zdroju 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ci, którzy wybiorą turnusy rehabilitacyjne w Busku-Zdroju, będą mogli korzystać z doskonałej pogody. Miejscowość może poszczycić się aż 1600 słonecznymi godzinami w roku, co sprawia, że jest to najcieplejsze i najbardziej słoneczne uzdrowisko dostępne w naszym kraju. Duża ilość słońca wpływa też na bujność tamtejszej przyrody. Busko-Zdrój otaczają wyjątkowe rezerwaty i parki krajobrazowe, więc to raj dla tych, którzy podczas turnusów rehabilitacyjnych, cenią sobie kontakt z naturą.

Turnusy rehabilitacyjne – legendarna woda z Buska-Zdroju

Busko-Zdrój to uzdrowisko z długimi tradycjami, które słynie przede wszystkim z występujących na jego terenie wód siarczkowych, solanek i borowiny. Ich wpływ na zdrowie osób wybierających się tu na turnusy rehabilitacyjne jest nieoceniony, działanie lecznicze potwierdzone naukowo i wykorzystywane od lat w zabiegach medycznych oraz rehabilitacyjnych. Wyjątkowa woda siarczkowa z tej miejscowości, oprócz siarczków, jest też bogata w mikroelementy takie jak jod, brom i fluor.

Turnusy rehabilitacyjne – jakie schorzenia leczy się w Busku-Zdroju?

Na turnusy rehabilitacyjne do tej miejscowości wybierają się przede wszystkim osoby cierpiące na: reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa i dyskopatie, zapalenie tkanek okołostawowych, stany po przebytych urazach narządu ruchu, zatrucia metalami ciężkimi, dnę moczanową, łuszczycę  (w postaci skórnej i stawowej), miażdżycę naczyń tętniczych, choroby układu nerwowego, choroby kardiologiczne, nadciśnienie, choroby skóry.

Turnusy rehabilitacyjne – imponująca tężnia i dom zdrojowy w Busku-Zdroju

Turnusy rehabilitacyjne w Busku-Zdroju umożliwiają korzystanie z dwóch wyjątkowych atrakcji znajdujących się w tej miejscowości. Pierwszą z nich jest zachwycająca swoją konstrukcją tężnia solankowa, mająca kształt okręgu o średnicy około 72 m i obwodzie około 226 m, a jej ściany sięgają blisko 10 m wysokości. Z tarasu widokowego można podziwiać przepiękna panoramę uzdrowiska. Blisko tężni znajduje się też dom zdrojowy z pijalnią wód i klimatyczną oranżerią. Ponieważ dom położony jest wśród parkowej zieleni, można prosto z niego wybierać się na długie i wyciszające spacery.

Turnusy rehabilitacyjne w Hotelu***Gromada w Busku-Zdroju

Jadąc na turnusy rehabilitacyjne do Buska-Zdroju warto na miejsce pobytu wybrać Hotel***Gromada, położony w części uzdrowiskowej miejscowości. W tym hotelu wykonywane są nie tylko liczne zabiegi rehabilitacyjne oraz serwowane smaczne posiłki, ale jest też z niego bardzo blisko do wymienionych wyżej głównych atrakcji, czyli zabytkowego domu zdrojowego oraz tężni. To sprawia, że hotel ten jest idealny dla seniorów.

Poprzedni artykułMarketing w centrum uwagi
Następny artykułWeekend w spa dla dwojga – dlaczego to dobry pomysł?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj