Zastanawiasz się, kiedy wyjechać na urlop? Czy wybrać najbardziej popularną letnią porę, czy może polską złotą jesień? Najważniejsze są nasze oczekiwania i możliwości finansowe. Nie da się bowiem ukryć, że ceny za jesienne noclegi przyciągają coraz więcej turystów.

Urlop latem – czyli w pełni sezonu

Lato, wakacje – bez wątpienia jest to czas kojarzący się z wyjazdami. Termin od końca czerwca do końca sierpnia to najbardziej popularny okres na różnego rodzaju podróże. Często jest piękna pogoda, upalne i długie dni, ciepłe noce… Wszystko to skłania nas to zarezerwowania noclegu i wyruszenia na wakacje. Jest to naturalna decyzja, podejmowana przez większość polaków. Zalet takiego wyjazdu jest wiele. W tym czasie otwarte są wszystkie restauracje, punkty gastronomiczne (lody, gofry, zapiekanki itp.), atrakcje dla dzieci (m.in.sezonowe place zabaw, dmuchawce, wesołe miasteczka), dyskoteki dla młodych, dancingi dla starszych. Letnie kurorty tętnią życiem dzień i noc. W wielu miejscowościach, nadmorskich, mazurskich czy górskich, organizowane są różnego rodzaju festyny, koncerty, pikniki, przyciągające znaczącą liczbę turystów.

Jeśli chodzi o ceny noclegów, to przyjmuje się, że latem jest drożej. Nie możemy jednak tego stwierdzenia generalizować, gdyż przeszukując oferty noclegów w okresie wakacyjnym, możemy natrafić na wiele różnych promocji. Biorąc pod uwagę, jak duża jest konkurencja w branży turystycznej, oferowanie klientom specjalnie przygotowanych, letnich upustów wydaje się rozsądne. Szczególnie hotele bardzo często praktykują w ofercie pakiet 6 czy 7 noclegów za okazyjną cenę. Dodatkowo zostają zazwyczaj wliczone dwa posiłki dziennie i szereg darmowych atrakcji oferowanych na terenie hotelu. Również specjalnie przygotowane na okres lata animacje dla dzieci zawarte są w opłacie noclegowej.

Jesienny urlop – czas na relaks

Jesień wcale nie jest gorszą porą roku na planowanie urlopu od lata. Wręcz przeciwnie. Jeśli zależy nam na prawdziwym odpoczynku, w ciszy i spokoju, z dala od pozostałych turystów, jest to idealny czas na wyjazd. Wiele z nas nie lubi korzystać z kąpieli słonecznych w temperaturze 30 stopni Celsjusza. A jesienią delektowanie się morzem i powietrzem pełnym jodu potrafi być prawdziwą atrakcją. Możemy się wtedy skupić na prawdziwym wypoczynku, korzystając z uroków natury. Wbrew pozorom, dla dzieci również jest to idealny czas na wyjazd. Mają więcej miejsca na plaży dla siebie, by móc się bawić i budować piękne zamki.

Na górskich szlakach jest mniej turystów, przez co jest bezpieczniej. Każdy może iść swoim tempem, podziwiając uroki natury i przyrody. Również pogoda w górach w okresie jesiennym jest mniej gwałtowna i dynamiczna. Możemy zatem korzystać z długich, rodzinnych spacerów. Z kolei na Mazurach jest mniej żaglówek czy jachtów, dzięki temu ruch na jeziorach jest ograniczony. Być może to idealny czas na naukę sterowania. Wybierając urlop na jesieni, musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie atrakcje dla turystów dostępne w lipcu i sierpniu, będą nadal aktualne. Jednak analizując cel jesiennego wyjazdu, łatwo się domyślić, że nie chodzi w nim o rozrywkę, tylko o prawdziwy relaks i odpoczynek.

Ceny za noclegi na jesieni potrafią zaskakiwać. W odróżnieniu od większości hoteli, gdzie kształtują się podobnie przez cały rok, z wyjątkiem ofert wakacyjnych, pensjonaty czy prywatne kwatery potrafią opuścić koszt noclegu nawet o 50%. Zachęcają tym samym do skorzystania z ich usług. Bardzo często w połowie września cena za nocleg zmniejsza się nawet o połowę. Dotyczy to wszystkich regionów Polski i szczególnie tych miejsc, w których sami właściciele decydują o koszcie pobytu.

Czy latem, czy jesienią warto dokładnie przeszukać listę z noclegami i porównać oferty. Jest duża szansa, że znajdziemy dla nas idealne rozwiązanie. Takie „perełki” zdarzają się zarówno w środku wakacji, jak i w czasie polskiej złotej jesieni. Naszym zadaniem jest tylko je znaleźć.

Poznaj ciekawe miejsca na wyjazd – nocleg24h.pl/blog/przewodnik-turystyczny – przewodnik turystyczny.

Poprzedni artykułSamochód na pobyt w Zielonej Górze – jak wynająć, na co zwracać uwagę?
Następny artykułUrlop latem czy jesienią – kiedy ceny noclegów są korzystniejsze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj