Przemierzając Polskę, można natknąć się na wiele miast, posiadających swoją bogatą historię. Dzięki ocalałym zabytkom można ją poznać, a przy tym rozkoszować się wspaniałymi letnimi wakacjami. Do jakich miast pojechać, aby móc czerpać zarówno jedno i drugie?

W samej Polsce znajduje się ponad 900 miast. Dotarcie do każdego z nich może stanowić nie lada zadanie, dlatego też najlepiej postawić na te najciekawsze, które wzbudzą zainteresowanie, a także mogą poszerzyć wiedzę na temat polskiej historii. Letni urlop można właśnie wykorzystać na zwiedzanie i odkrywanie licznych zakątków Polski, sprawiając jednocześnie, że podróż będzie satysfakcjonująca, pełna przeżyć, a przede wszystkim da radę podczas niej uciec od codzienności i wypocząć.

Przemyśl – wyjazd do Podkarpacia, który Cię zaskoczy

Odkrywając uroki polskich miast, warto skierować się do Przemyśla, z którego terenami wiąże się jedna z najstarszych części historii naszego kraju. W tym mieście znajdował się jeden z historycznych Grodów Czerwieńskich w czasach wczesnego średniowiecza. Z kolei za czasów Rzeczypospolitej Obojga Narodów mieściła się w Przemyślu kasa szafarzy podatków dla Rusi.

Aktualnie samo miasto stanowi pokaźny zasób kultury i zabytków, które przykuwają uwagę licznych turystów odwiedzających to historyczne miasto. Osoby, które podróżując, zatrzymają się w jednym z wielu punktów noclegowych https://meteor-turystyka.pl/noclegi,przemysl,0.html, będą mogły zwiedzić między innymi Renesansowy Zamek Kazimierzowski, który powstał w XIV w jak również zobaczą pomnik Orląt Przemyskich. Do istotniejszych zabytków, których nie można ominąć, jest architektura sakralna, w tym klasztory, kościoły czy cerkwie. Do nich należą m.in. Archikatedra bizantyjsko-ukraińska św. Jana Chrzciciela, kościół Reformatów, bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także kościół i klasztor Karmelitów bosych, który został wzniesiony w okresie późnego renesansu.

Ostrów Wielkopolski – przykład turystyki miejskiej

Kierując się w inną stronę naszego kraju, można zatrzymać się w miastach, znajdujących się w Wielkopolsce. Punktem, który niesie wiele uroku, ale cechuje się odmienną architekturą i historią, jest Ostrów Wielkopolski. Miasto to wykończone jest w bardziej nowoczesnym wydaniu, gdzie dominuje zabudowa powstała w XX-XXI w. Konkatedra św. Stanisława Biskupa, Plac Bankowy czy gmach poczty z 1886 r to część zabytków, którym warto się przyjrzeć podczas pobytu w Ostrowie. Dla turystów i osób przejezdnych znajdą się również atrakcyjne miejsca noclegowe https://meteor-turystyka.pl/noclegi,ostrow-wielkopolski,0.html, z których można znaleźć zarówno tanie noclegi w hostelach, hotelach, pensjonatach, jak również luksusowe ośrodki wypoczynkowe, znajdujące się także przy Zbiorniku Piaski-Szczygliczka.

Polskie miasta potrafią pozytywnie zaskoczyć. W ramach wakacji warto zdecydować się na podróż, aby nie tylko zregenerować siły i odpocząć, ale także poszerzyć wiedzę o karty zapisanej historii oraz poznać dzieła architektury, które przetrwały do dziś.

Poprzedni artykułChorwacja – idealne miejsce na rodzinne wakacje
Następny artykułNocleg w Western Camp – moc atrakcji i wrażeń! Dlaczego warto tam pojechać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj