Czechy to wspaniała kraina, która potrafi zachwycić każdy typ wymagającego podróżnika. Począwszy od zapalonego piechura, przez amatora architektury i sztuki, po wielbiciela dobrej kuchni. Wakacje w Czechach to idealna opcja zarówno dla  indywidualnego turysty, jak i rodzin z dziećmi. Czechy nie są dużym państwem, więc odległości i czasy podróży są niewielkie, a ceny zbliżone do polskich. Warto przekonać się, co nasz południowo- zachodni sąsiad ma do zaoferowania, a wczasy w Czechach staną się piękną i klimatyczną przygodą wspominaną przez lata.

Wakacje w Czechach

Podczas podróży do Czech nie można pominąć jednego z najpiękniejszych europejskich miast –  Pragi. Przez swój urok i niepowtarzalny klimat, zwana „Rzymem północy” Praga, uderza w nawet najbardziej wymagające turystyczne gusta. Strzelista i potężna katedra Św. Wita to absolutnie konieczny punkt programu dla wielbicieli gotyckiej architektury. Wzniesiony na wzgórzu Zamek na Hradczanach to największy, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa tego typu obiekt. W kompleksie mieści się również urokliwa Złota Uliczka, mieszcząca malutkie domki, niegdyś będące zakwaterowaniem żydowskich złotników. Podczas podróży do Pragi punktem obowiązkowym jest renesansowy Belweder Królowej Anny – letni pawilon wybudowany na zlecenie Ferdynanda I.

Praga, Brno, Jańskie Łaźnie, Karlowe Wary

Stolica Moraw Brno, to gratka dla miłośników średniowiecznej architektury. Zaletą miasta jest to, że większość najważniejszych zabytków znajduje się w okolicach starówki. Katedra Św. Piotra i Pawła skrywa we wnętrzu piękne witraże oraz rzeźbę Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z XIV wieku. Wieża katedralna jest natomiast punktem widokowym na panoramę miasta. Interesujący jest Stary Ratusz z VIII wieku, gdzie na dziedzińcu widnieje smok strzegący miasta. Z Ratusza rozpościera się piękny widok na wzgórza Palawy. Dla odważnych warto nadmienić o Kryptach Klasztoru Kapucynów. Jego podziemia są grobowcem zwłok mnichów, dostojników mieszczańskich oraz męczennicy Św. Klementyny.

Dla lubujących się w krajobrazie górskim, Czechy mają do zaoferowania miasteczko uzdrowiskowe Jańskie Łaźnie. Położone jest ono u podnóża Czarnej Góry, a na jej wierzchołek prowadzi kabinowa kolejka linowa. Liczne trasy wycieczkowe, nowoczesne kolejki liniowe i wyciągi sprawiają, że miasto jest idealnym miejscem na urlop dla miłośników Karkonoszy.

Szukający odpoczynku i spokojnego relaksu odnajdą go w Karlowych Warach. Uzdrowisko słynące z gorących źródeł przyciąga urokiem i spokojem. Powolny spacer z kubeczkiem w dłoni, wzdłuż ciągnących się przez całe wczasowisko kramików pozwoli na obejrzenie czarujących kolumnad. Cesarskie łaźnie to miejsce, w którym można zażyć odprężających kąpieli w źródlanych wodach.

Poprzedni artykułSylwester nad morzem. Bal sylwestrowy na plaży
Następny artykułTygodniowe wczasy nad morzem z wyżywieniem. O czym należy pamiętać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj