Wakacje w Rumunii to coś dla osób, które poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań na odpoczynek i chcą zobaczyć zakątek Europy, który znany jest stosunkowo niewielkiej ilości polskich turystów. Rumunia to kraj niezwykle ciekawy, ale ciągle przegrywa w rankingach popularności z Chorwacją, Tunezją czy Grecją, które są chętnie wybierane przez Polaków.

Warto jednak zwrócić uwagę na ten kraj. Stolicą Rumunii jest Bukareszt, wielkie miasto, które ma do zaoferowania bardzo wiele smaczków kulturowych i obiektów wartych odwiedzenia. Morze Czarne oblewa brzegi Rumunii we wschodniej części tego niezwykłego państwa. Znajduje się tam wiele ośrodków wypoczynkowych .Do najbardziej rozpoznawalnych należą Konstanca i Mangalia. Plaże nad Morzem Czarnym są szerokie, a sam akwen, z uwagi na położenie geograficzne, charakteryzuje się znacznie cieplejszą wodą niż w naszym Bałtyku. Upalna pogoda utrzymującą się w Rumunii przez większość sezonu sprzyja opalaniu i oddaniu się bez reszty radosnemu wypoczynkowi.

Wakacje w Rumunii – Transylwania, Morze Czarne

Jeżeli chodzi o wczasy, Rumunia jest więc niesamowitym państwem, które usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybrednych urlopowiczów. Warto jednak dodać, że jest to kraj o niezwykle ciekawej historii, zamieszkany przez wiele grup etnicznych, mówiących w rozmaitych językach i wyznających różne religie. Jednym z najciekawszych historycznie regionów jest Transylwania, czyli popularnie nazwa Siedmiogrodem. To właśnie stamtąd pochodził król Rzeczpospolitej, Stefan Batory. Region osławiony jest jednak z opowieści o Drakuli, który zamieszkiwał te tereny.

Dzisiaj możemy zobaczyć tam wiele niesamowitych zabytków, świadczących o wielkim dziedzictwie kulturalnym, jakie zostawili na tych terenach przedstawiciele wielu różnych narodów. Transylwania to także piękne widoki – region ten położony jest w sercu najbardziej wysuniętych na południe pasm Karpat. Kręte drogi i mnogość szlaków turystycznych pozwolą na ciekawy wypoczynek osobom, które lubią aktywnie spędzać czas na górskich ścieżkach, a przy okazji odbyć pouczającą wędrówkę po przemieszanym etnicznie regionie.

Poprzedni artykułWczasy Chorwacja, Wakacje w Chorwacji – dojazd własny
Następny artykułWczasy Węgry, Wakacje na Węgrzech – Budapeszt, Hajduszoboszlo, Minaret

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj