Upalne słońce, piękny pagórkowaty krajobraz i kieliszek wyśmienitego wina… Jeśli te trzy rzeczy kojarzą Ci się z wymarzonym odpoczynkiem od prozy dnia codziennego, wakacje w Toskanii będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest to jeden z najpiękniejszych regionów Włoch, leżący nad niezwykle czystym, ciepłym i znacznie mniej słonym od naszego Bałtyku, Morzem Liguryjskim. Piękne plaże i charakterystyczny dla południa Europy leniwy tryb życia, hipnotyzują i wprowadzają urlopowicza w stan prawdziwego odseparowania się, choćby na chwilę, od swoich problemów. Region obfituje także w wielość ofert z branży turystycznej, więc jeżeli chodzi o wczasy Toskania jest jednym z najlepszym rozwiązań w tej części Europy.

Wakacje w Toskanii

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że jest to region zamieszkiwany przez rozmaite ludy od tysięcy lat i jest prawdziwą gratką dla pasjonatów historii, zainteresowanych kształtującą się w Toskanii cywilizacją Etrusków, czy potężnym państwem starożytnych Rzymian. To właśnie w tym regionie narodził się także renesans, czyli okres w historii, który spowodował załamanie się średniowiecznych, ponurych wzorców i stylu życia, wydając bardzo wiele znamienitych artystów takich jak Michał Anioł, Leonardo da Vinci czy też Rafael Santi. Jeśli więc kogoś interesują historyczne i kulturowe Włochy (Florencja, Piza, Siena, Elba), będzie miał on bardzo wiele możliwości wycieczek fakultatywnych w chwili, kiedy będzie zmęczony już upojnym plażowaniem.

Włochy – Florencja, Piza, Siena, Elba

Słynna katedra we Florencji, renesansowa perełka wielkiego rodu Medyceuszy, do dzisiaj przykuwa wzrok i wzbudza podziw licznie przybywających turystów z całego świata. Krzywa Wieża w Pizie jest powszechnie znanym zabytkiem, który swoje korzenie ma już w epoce średniowiecza. Elba natomiast jest miejscem zsyłki Napoleona Bonaparte, z której ta niezwykle barwna postać uciekła w 1815 roku, aby jeszcze raz spróbować zrealizować swoje marzenia o wielkim francuskim imperium. Jest więc na co patrzeć i co zwiedzać. Wyjazd do Toskanii może być nie tylko relaksacyjny, ale również pouczający.

Poprzedni artykułWczasy Węgry, Wakacje na Węgrzech – Budapeszt, Hajduszoboszlo, Minaret
Następny artykułGdzie jechać na wakacje w Polsce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj