Wakacje na Węgrzech

Węgry nie są najczęściej wybieranym kierunkiem na wczasy. Snując plany na wakacje często zupełnie pomija się kraj naszych bratanków, nie zdając sobie sprawy z mnogości ciekawych atrakcji, których można doświadczyć na Węgrzech. Ten niewielki kraj, położony na południe od naszej granicy, obfituje we wspaniałe okoliczności przyrody, imponujące zabytki architektoniczne oraz miejsca idealnie nadające się na wakacyjny wypoczynek.

Węgry słyną przede wszystkim ze swojej pięknej stolicy – Budapeszt to prawdziwa perła Europy środkowej. Budynek węgierskiego parlamentu należy bez wątpienia do najbardziej okazałych na świecie. Został on wybudowany z okazji tysiąclecia istnienia państwa węgierskiego, podobnie jak imponujący Plac Bohaterów. Mieszcząca się tuż obok Mostu Wolności Centralna Hala Targowa, zbudowana pod koniec XIX wieku nadal pełni swoją pierwotną rolę i z całą pewnością warto ją odwiedzić – nie tylko po to, aby podziwiać kunszt architektoniczny, ale przede wszystkim, by zaopatrzyć się w lokalne produkty. Będąc w Budapeszcie nie wolno pominąć wzgórza Gellerta, z którego rozciąga się najpiękniejszy widok na węgierską stolicę, której dwie części, będące niegdyś autonomicznymi miastami, przecina druga co do długości rzeka Europy, Dunaj.

Wczasy Węgry – Budapeszt, Hajduszoboszlo, Minaret

Inną, znaną turystyczną miejscowością Węgier jest Hajduszoboszlo, będące najsłynniejszym uzdrowiskiem Wielkiej Niziny Węgierskiej. Główną atrakcję miasta stanowi ogromny kompleks basenów, składający się między innymi ze SPA, parku wodnego i odkrytych oraz krytych basenów. Szeroka baza noclegowa i gastronomiczna pozwoli każdemu znaleźć coś odpowiedniego. Poza walorami rekreacyjnymi i rozrywkowymi Hajduszoboszlo umożliwia turystom uprawianie wszelkiego rodzaju sportów, a w ramach odnowy biologicznej także szeroki wachlarz wyboru masaży.

Na zapalonych wędrowców czekają liczne szlaki, prowadzące przez teren Parku Narodowego Hortobágy, pokrywającego stepowy obszar Węgier zwany „pusztą”. Z innych, ciekawych miejscowości wartych odwiedzenia w czasie wakacji na Węgrzech, warty polecenia będzie Esztergom, nazywany węgierskim Watykanem oraz miasteczko Szentendre, które posiada niezwykły, śródziemnomorski klimat. Warto zwiedzić także Eger, aby zobaczyć znajdujący się najbardziej na północ zabytek po Imperium Osmańskim – Minaret. Z trzech dobrze zachowanych węgierskich minaretów ten jest najwyższy i najlepiej zachowany oraz, co ważne, udostępniony do zwiedzania. Na Węgrzech znajdzie się także coś dla amatorów plażowania. Balaton, będący wprawdzie jeziorem, ale tak ogromnym, że sami mieszkańcy Węgier nazywają je morzem, idealnie sprawdzi się jako miejsce wakacyjnego odpoczynku.

Poprzedni artykułWczasy Rumunia, Wakacje w Rumunii – Transylwania, Morze Czarne
Następny artykułWczasy Toskania, Wakacje w Toskanii, Włochy – Florencja, Piza, Siena, Elba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj