Wczasy Włochy to marzenie. Wiele osób pragnie odwiedzić ten piękny i słoneczny kraj, pełen zabytków. Wakacje we Włoszech nie należą do drogich, warto więc wziąć je pod uwagę. Można wybrać wiele miejsc, a szczególnie popularne są Rzym Wenecja. Rzym to stolica Włoch, nazywana muzeum pod gołym niebem. Wenecja jest wyjątkowa, piękna, pełna zabytków i weneckiego szkła, mająca słynny plac Św. Marka i skrzydlate lwy. Nie są to jednak jedyne miejsca. Polacy chętnie wybierają także Toskanię oraz Sycylię, efektowne, wyjątkowe włoskie regiony.

Wakacje we Włoszech – Rzym, Wenecja

Odwiedzanie tych miejsc daje wiele siły i zadowolenia. Polacy uwielbiają wakacje we Włoszech. Co ukochali szczególnie? Na pewno uznanie Polaków zyskały przecudowne zabytki, wina, wspaniałe jedzenie. Wiele osób dba o to, aby czuć się wyjątkowo poza Polską, a Włochy to kraj niczym z bajki. Błękitne niebo, wspaniałe winogrona, wyjątkowe oliwki, najlepsze lody w Europie. We Włoszech można jadać pyszne spaghetti, pizzę, sałatki, mięsa. Słynna pieczeń saltimbocca alla romana podbija serca i rozpływa się w ustach. Do picia najlepszy jest sok z winogron oraz wino – włoskie wina są najlepsze na świecie, nie ma co do tego wątpliwości.

Zwiedzanie na wczasach we Włoszech

We Włoszech można zwiedzać, opalać się, żeglować. Słynne włoskie jezioro Garda i wyjątkowe widoki, piękne plaże i wspaniałe dwory, zamki, kamienice, bazyliki czy kościoły. Polacy lubią wspaniałe zabytki, które na pewno zachwycą niejedną osobę. W upalne dni lepiej jest opalać się, a nie zwiedzać. Uprawianie sportu i zwiedzanie to czynności na zimniejsze dni. To najpewniejsza sprawa na świecie. Polacy wybierają tygodniowe wycieczki, tygodniowe wczasy lub dwutygodniowe pobyty we Włoszech – to drugie jest domeną zamożniejszych Polaków.

Włochy to idealna baza wypadowa i kraj godny poznania. Leniwe wakacje nad włoskim morzem to miła sprawa. Wspaniale jest spędzać czas w efektownych miejscach, a Włochy oferują wiele takich miejsc największej urody. Włochami znudzić się nie można, bo to kraj licznych miejscowości i wspaniałych atrakcji. Dzieciaki uwielbiają włoskie wesołe miasteczka, a ich rodzice kochają relaks.

Poprzedni artykułOBÓZ PRZETRWANIA
Następny artykułBon turystyczny na wakacje- komu przysługuje i jak możemy go wykorzystać?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj