Dla niektórych już rozpoczął się sezon wakacyjnych urlopów, które wiążą się z wyjazdami nad morze czy w góry. Zarówno formy zorganizowane, jak i indywidualne, wymagają zastanowienia się nad jedną kwestią. Czy wakacje z psem nad morzem to dobra opcja?

Część osób bojąc się jak pies zniesie podróż, czy zaaklimatyzuje się na tych kilka-kilkanaście dni w nowym miejscu tymczasowym, jak będzie zachowywał się w nieznanym ternie, woli zostawić pupila pod opieką kogoś z rodziny lub w specjalnym zwierzęcym hotelu, który odpłatnie oferuje usługę opieki zwierzakiem na czas wyjazdu. Jednak takie rozwiązanie obarczone jest wieloma negatywnymi skutkami – pies może nie zaakceptować tego, że właściciel go zostawia i odebrać to jako porzucenie (co może mieć długotrwałe konsekwencje po powrocie do domu), być agresywny w stosunku do tymczasowych opiekunów lub innych zwierząt. Poza tym jest to dość droga sprawa – za dobę pobytu psa w hoteliku trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych.

Wczasy z psem nad morzem

Może warto jednak rozważyć wyjazd na wakacje nad morze z psem? W dzisiejszych czasach wiele ośrodków proponuje właścicielom zwierząt pobyt wraz z pupilem – zarówno teren, jak i pokoje są odpowiednio dostosowane dla tych, którzy nie mogą lub nawet nie chcą rozstać się z pupilem. Zarówno domki letniskowe nad samym morzem, jak i kwatery prywatne, a nawet niektóre hotele mają w swojej ofercie opcje umożliwiające wczasy z psem nad morzem. A spacer brzegiem Bałtyku może być ogromną frajdą zarówno dla zwierzaka, jak i jego właściciela.

O czym warto pamiętać wybierając się na wakacje nad morzem z psem? Przed wyjazdem warto skonsultować się z lekarzem weterynarii, który zna psa, aby polecił jakie zachować środki ostrożności. Oczywiście należy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza podróż w dłuższą trasę. Warto także zaopatrzyć się w specjalne preparaty łagodzące możliwe problemy psa w czasie jazdy. Niektóre psy wręcz uwielbiają podróż samochodem czy innymi środkami lokomocji, ale są takie, które panicznie się boją. Dlatego też lepiej  jest zabezpieczyć je we właściwy sposób, by wczasy z psem nad morzem przebiegły miło i bezproblemowo. Najlepszą opcją, wybierając się na wakacje z psem nad morzem, jest pociąg, gdzie można nawet przespacerować się wzdłuż składu z psem. Niedogodnością jest tu brak możliwości postoju na żądania, co jest wykonalne w przypadku wyjazdu własnym autem.

Poprzedni artykułTygodniowe wczasy nad morzem z wyżywieniem. O czym należy pamiętać?
Następny artykułGdzie pojechać na wakacje za granicą?

1 KOMENTARZ

  1. Rowy to bardzo fajne miejsce, wszędzie blisko. Miejsce przyjazne dla rodzin ze zwierzętami, mili ludzie, bardzo czyste plaże. My byliśmy w ośrodku Domki Rowy na Różanej 8 domki komfortowe i ekskluzywne. Niedaleko czysta i szeroka plaża, w sezonie każdy znajdzie dla siebie sporo miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj