W Polsce nie brakuje wielu pięknych i ciekawych miejsc. Doskonałym przykładem jest Poznań, gdzie warto wybrać się w celach turystycznych z całą rodziną. Jakie atrakcje będą odpowiednie dla dzieci?

Planując weekendowy wyjazd do Poznania z dzieckiem, należy mieć na względzie wiek pociechy oraz jej preferencje w zakresie rozrywki i spędzania wolnego czasu. Na szczęście w stolicy Wielkopolski nie sposób narzekać na brak atrakcji, które okażą się strzałem w dziesiątkę. Warto jeszcze przy tej okazji nadmienić, aby wcześniej zarezerwować miejsca na nocleg i zorientować się w kwestii parkowania. Pomocnym rozwiązaniem będzie np. podziemny parking strzeżony. Poznań obsługiwany jest w tym obszarze m.in. przez firmę Interparking Polska Sp. z o.o. umożliwiającą rezerwację miejsc online.

Jezioro Maltańskie i okolice

Jezioro Maltańskie to jeden z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Poznania. Wokół niego jest sporo atrakcji dla dzieci. Tor saneczkowy, drewniany plac zabaw, pole do mini golfa dla najmłodszych – to tylko niektóre z nich. Kolejką Maltanka można dotrzeć do Nowego ZOO, gdzie milusińscy nie będą się nudzić. Wypada też tu wspomnieć np. Szkole Małego Kierowcy znajdującej się na terenie Malta Ski oraz o Termach Maltańskich.

Stary Rynek i słynne koziołki

Wizyta na Starym Rynku w Poznaniu jest obowiązkowa. Na trzecim co do wielkości rynku w Polsce – po krakowskim i wrocławskim – króluje okazały ratusz. W połowie XVI w. zainstalowano na tym budynku słynne koziołki, które można podziwiać każdego dnia, gdy zegar wybija godzinę 12 w południe. Dzieci na pewno będą zachwycone tym widokiem.

Rogalowe Muzeum Poznania

Rogalowe Muzeum Poznania to świetna propozycja i dla dzieciaków, i dla ich rodziców. To właśnie tutaj można poznać historię osławionych rogali świętomarcińskich słynących z wybornego smaku i unikalnej receptury. Co więcej, istnieje opcja samodzielnego ich przygotowania – oczywiście pod okiem doświadczonych pracowników placówki. W ramach trwającej ok. 2 godzin prezentacji przewidziana jest też degustacja rogali.

https://www.parkingpodziemny.pl/

Poprzedni artykułJakie korzyści niesie życie nad morzem?
Następny artykułJak przechowywać kurtki puchowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj