Wycieczka do Paryża

Cena:  1195 PLN + 195 EUR.

Kwota 195 EURO będzie zbierana od uczestników obozu w autokarze i jest przeznaczona na częściową opłatę kosztów obozu młodzieżowego za granicą.

Uwaga !!!!
Zakończyliśmy nabór chętnych do udziału w obozie młodzieżowym.

Zapraszamy na niezwykły obóz wszystkich w wieku 14 – 18 lat!

Paryż, najpiękniejsze i najbardziej romantyczne miasto Europy jest tak wyjątkowe, że nasze biuro nie mogło przejść obojętnie obok tak obfitego w turystyczne atrakcje miejsca! Postanowiliśmy umożliwić młodzieży pobyt, poznanie i zbliżenie się do owianej w bajeczne legendy stolicy zakochanych. Z tego powodu skomponowaliśmy bardzo bogaty program w atrakcje, niezwykłe miejsca, nieocenione przeżycia kulturalne i wspomnienia warte zapamiętania.
W tej ofercie zawarliśmy bardzo dużo elementów edukacyjnych. Nam, jako organizatorom wyjazdu – chodzi przede wszystkim, ażeby młodzież poprzez to wszystko co osobiście zobaczy, po wakacjach mogła bezpośrednio kojarzyć z przekazywaną wiedzą historyczną, geograficzną. Jednocześnie udało nam się połączyć to z zabawą, rozrywką – jakiej doznają w najbardziej znanych w Europie parkach rozrywki. Disneyland k. Paryża jest miejscem znanym na całym świecie z licznych, bajkowych atrakcji, przywołujących wspomnienia z dzieciństwa. Wbrew pozorom nie jest to miejsce tylko dla maluchów, bo młodzież również znajdzie tu dla siebie szereg atrakcji tj. kręcenie filmu, wejście za kulisy, pokazy kaskaderskie i wiele innych!
A Heide Park w Niemczech to centrum największych atrakcji rozrywkowych w tej części Europy! Ogromne kolejki górskie, rollercostery, 70 metrowe wieże zjazdowe i wiele innych!
Zapraszamy na niezapomniany wyjazd do Francji, na przeniesienie się w zupełnie inny świat!


Oferta zawiera:

a) Transport
– przejazd autokarem licencjonowanym do przejazdów zagranicznych pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
Młodzież wsiada do autokaru pierwszego dnia z następujących miejsc :
– godz. 9.oo  Bydgoszcz, ul. Wojska Polskiego (parking przy kościele pw. Św. Jadwigi ) – tu autokar poddany będzie kontroli policyjnej.
– godz. 10.oo  Toruń, ul. św. Józefa  ( parking przy kościele pw. św. Józefa ),
– godz. 10.3o  Gniewkowo, stacja paliw Orlen
– godz. 11.45   Inowrocław, stacja paliw BP
– godz. 12.10   Strzelno,  stacja paliw
– godz. 12.45   Trzemeszno, stacja paliw
– godz.  13.15  Gniezno, parking przy Muzeum Początków Państwa Polskiego

b) Zakwaterowanie:
– hotel klasy turystycznej Fontenay Tresigny k. Paryża,

c) Wyżywienie:
– śniadania na terenie ośrodka i ciepłe posiłki na terenie Paryża,

d) Wycieczki:
– zwiedzanie Paryża: Plac Concorde (tu w czasach Rewolucji Francuskiej mieściła się centralna we Francji gilotyna), Pola Elizejskie, Kościół Św. Magdaleny, Olimpia paryska (to tutaj karierę zagraniczną rozpoczynali m. in. Czesław Niemen, Ewa Demarczyk), Muzeum Perfum (tu można kupić oryginalne perfumy francuskie po umiarkowanych, jak na Francję, hurtowych cenach), LUWR (pobyt w Luwrze ok. 3-4 godziny), Muzeum Luwr mieści się w wielkim kompleksie budowli pałacowych i należy do najbogatszych na świecie. Spośród licznych arcydzieł sztuki do najbardziej znanych należą: Wenus z Milo i Nike z Samotraki oraz Mona Liza Leonarda da Vinci,wieża Eiffla (z wjazdem windą na ostatnią kondygnację), Plac Warszawy, Pałac de Chaillot (Trocadero), Pola Marsowe, Szkoła Oficerska, Pałac Inwalidów z grobem Napoleona,dzielnica łacińska w Paryżu, Muzeum d’Orsay (twórczość impresjonistów), China Town w Paryżu, termy rzymskie (pozostałość po obecności Legionow Rzymskich na terenie obecnego Paryża), liczące się w środowisku katolickim całego świata sanktuarium pielgrzymkowym przy ulicy du Bac 140, relikwiarz św. Katarzyny Laboure z kaplicą Cudownego Medalika (rocznie ponad 1 min pielgrzymów z różnych krajów), Uniwersytet Sorbona, Kościół uniwersytecki, Panteon (świątynia w której pochowana jest m.in. Maria Curie Skłodowska), – Pałac Luksemburski (z zewnątrz), pobyt na terenie ogrodów luksemburskich,wyspy na Sekwanie: La Cite i św. Genowefy : Katedra Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości, Saint Chapelle (kaplica królewska) Concegiere , Hotel Lambert (dawna własność księcia Adama Czartoryskiego), biblioteka im. Adama Mickiewicza, Plac Bastylii, gmach nowoczesna Opery, Pałac Królewski i cudowny park w Wersalu, (28 czerwca 1919 r. w tym pałacu – w Zwierciadlanej Galerii podpisany został traktat wersalski, kończący I wojnę światową, ze strony polskiej traktat ten podpisali Ignacy Padarewski i Władysław Grabski), dzielnica La Defence, paryski „Manhattan”, zwany Manhattanem nad Sekwaną. Tu zobaczymy przepiękne konstrukcje z betonu stali i szkła w tym nowoczesny. ogromny „łuk triumfalny” Grand Arche, dzielnica Montmartre, zobaczymy Plece Pigalle, Moulin Rouge, bazylikę Sacre Coeur, Plac du Tertre (plac artystów-malarzy),dzielnica Sant Denis, katedra z grobowcami królów francuskich, Stadion paryski „Stade de France”, przejazd do cmentarza, który to jest miejscem szczególnie często odwiedzanym w Paryżu. Jest nim cmentarz Pere-Lachaise, będący jednym z najbardziej znanych w świecie (m.in. Jim Morrison, wokalista The Doors), i jeszcze wiele innych!
– wycieczka do największego we Francji perku wodnego Aquaboulevard Paris,
– wycieczka do Heide Parku.
e) koszty dodatkowe – zawarte w cenie obozu młodzieżowego.
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ujętych w programie pobytu  – ceny biletów wstępu zawarte są w cenie obozu młodzieżowego NIC nie dopłacamy !!!
– opieka wykwalifikowanej kadry opiekuńczo-wychowawczej,
– opieka pilota wycieczek zagranicznych,
– ubezpieczenie KL i NW (polisa Allianz),
– podatek VAT.

Program obozu młodzieżowego w Paryżu:

2 sierpnia 2018
– zbiórka w określonym przez organizatora miejscu na 15 min przed planowanym czasem odjazdu.
– kontrola autokaru przez policję – zaplanowano w Bydgoszczy, przy rodzicach uczestniczącej w obozie młodzieży,
– wyjazd w kierunku Paryża, trasa bezpośrednio przez Poznań, Świecko, Niemcy,

3 sierpnia 2018
– ok. godz. 8.00 przyjazd do Paryża,
– program turystyczny: Plac Concorde (tu w czasach Rewolucji Francuskiej mieściła się centralna we Francji gilotyna), Pola Elizejskie, Kościół Św. Magdaleny, Olimpia paryska (to tutaj karierę zagraniczną rozpoczynali m. in. Czesław Niemen, Ewa Demarczyk), Muzeum Perfum (tu można kupić oryginalne perfumy francuskie po umiarkowanych, jak na Francję, hurtowych cenach), LUWR (pobyt w Luwrze ok. 3-4 godziny), Muzeum Luwr mieści się w wielkim kompleksie budowli pałacowych i należy do najbogatszych na świecie. Spośród licznych arcydzieł sztuki do najbardziej znanych należą: Wenus z Milo i Nike z Samotraki oraz Mona Liza Leonarda da Vinci.
– wieczorem – obiadokolacja w restauracji na terenie Paryża,
– przejazd autokarem do miejsca zakwaterowania.
– rozlokowanie odpoczynek, nocleg

4 sierpnia 2018
– ok. godz. 8.00 śniadanie w hotelu,
– wyjazd do centrum Paryża
Zwiedzanie:
– wieża Eiffla (z wjazdem windą na ostatnią kondygnację),  Plac Warszawy, Pałac de Chaillot (Trocadero), Pola Marsowe, Szkoła Oficerska, Pałac Inwalidów z grobem Napoleona,
– obiadokolacja w restauracji na terenie Paryża,
– przyjazd do miejsca zakwaterowania, odpoczynek, nocleg.

5 sierpnia 2018
– ok. godz. 8.00 śniadanie w hotelu,
– wyjazd do centrum Paryża
Zwiedzanie:
– dzielnica łacińska w Paryżu, Muzeum d’Orsay (twórczość impresjonistów), China Town w Paryżu, termy rzymskie (pozostałość po obecności Legionow Rzymskich na terenie obecnego Paryża), liczące się w środowisku katolickim całego świata sanktuarium pielgrzymkowym przy ulicy du Bac 140, relikwiarz św. Katarzyny Laboure z kaplicą Cudownego Medalika (rocznie ponad 1 min pielgrzymów z różnych krajów), Uniwersytet Sorbona, Kościół uniwersytecki, Panteon (świątynia w której pochowana jest m.in. Maria Curie Skłodowska), – Pałac Luksemburski (z zewnątrz), pobyt na terenie ogrodów luksemburskich,
– obiadokolacja w restauracji na terenie Paryża,
– przyjazd do miejsca zakwaterowania, odpoczynek, nocleg.

6 sierpnia 2018

– ok. godz. 8.00 śniadanie w hotelu,
– wyjazd do centrum Paryża
Zwiedzanie:
– wyspy na Sekwanie: La Cite i św. Genowefy : Katedra Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości, Saint Chapelle (kaplica królewska) Concegiere , Hotel Lambert (dawna własność księcia Adama Czartoryskiego), biblioteka im. Adama Mickiewicza, Plac Bastylii, gmach nowoczesna Opery
– obiadokolacja w restauracji na terenie Paryża,
– wieczorny rejs stateczkiem po Sekwanie,
– przyjazd do miejsca zakwaterowania, odpoczynek, nocleg.

7 sierpnia 2018
– ok. godz. 8.00 śniadanie w hotelu,
– Wyjazd do Wersalu (miejscowość k. Paryża)
Zwiedzanie:
– Pałac Królewski i cudowny park w Wersalu, (28 czerwca 1919 r. w tym pałacu – w Zwierciadlanej Galerii podpisany został traktat wersalski, kończący I wojnę światową, ze strony polskiej traktat ten podpisali Ignacy Paderewski i Władysław Grabski)
– po południu przejazd do dzielnicy La Defence, paryski „Manhattan”, zwany Manhattanem nad Sekwaną. Tu zobaczymy przepiękne konstrukcje z betonu stali i szkła w tym nowoczesny. ogromny „łuk triumfalny” Grand Arche
– przejazd do dzielnicy Montmartre, zobaczymy Plece Pigalle, Moulin Rouge, bazylikę Sacre Coeur, Plac du Tertre (plac artystów-malarzy),
– obiadokolacja w restauracji na terenie Paryża,
– przyjazd do miejsca zakwaterowania, odpoczynek, nocleg.

8 sierpnia 2018
– ok. godz. 8.00 śniadanie w hotelu,
– wyjazd do centrum Paryża
Zwiedzanie:
– dzielnica Sant Denis, katedra z grobowcami królów francuskich, Stadion paryski „Stade de France”, przejazd do cmentarza, który to jest miejscem szczególnie często odwiedzanym w Paryżu. Jest nim cmentarz Pere-Lachaise, będący jednym z najbardziej znanych w świecie (m.in. Jim Morrison, wokalista The Doors). Obok wielu osobistości życia publicznego i kulturalnego Francji pochowani są tu również Polacy (ponad 60 grobów), spośród których najbardziej znanym jest Fryderyk Chopin.
– Plac de Gaule’a  i  Łuk Triumfalny
– obiadokolacja w restauracji na terenie Paryża,
– przyjazd do miejsca zakwaterowania, odpoczynek, nocleg.

9 sierpnia 2018
– ok. godz. 8.00 śniadanie w hotelu,
– wykwaterowanie,
– wyjazd do Parku  rozrywki Aquaboulevard , całodzienny pobyt w parku rozrywki – w cenie biletu wstępu możliwość  korzystania z atrakcji.
– ok. godz. 19.00 wyjazd z Disneyland,
– kolacja turystyczna z prowiantu biura.

10 sierpnia 2018
– ok. godz. 8.00 przyjazd do Heide-Park w Soltau (Niemcy),
– śniadanie turystyczne z prowiantu biura,
– godz. 8.00 wejście do największego w Niemczech parku rozrywki,
– w trakcie pobytu na terenie Heide-Parku, w jednej z restauracji ciepły posiłek,
– ok. godz. 18.00 opuszczamy Heide Park,
– kolacja turystyczna z prowiantu biura,
– Wyjazd w kierunku Polski.

11 sierpnia 2018
– ok. godz. 2.00 planowane przekroczenie granicy polskiej
– ok. godz. 9.00 planowany przyjazd do Torunia.

Oferta zawiera:

Cena: 1195 PLN + 190 EUR. Kwota 190 EURO będzie zbierana od uczestnikow obozu w autokarze i jest przeznaczona na częściową opłatę kosztów obozu młodzieżowego za granicą.

Uwagi

ZABIERZ W PODRÓŻ:
– paszport lub dowód osobisty
– ważną legitymację szkolną,
– odzież na dni ciepłe i chłodne,
– kieszonkowe wg uznania rodziców.

UWAGA!!!
Biuro Podróży zapewnia transport z Bydgoszczy w przypadku, kiedy wyjeżdża z niej co najmniej 5 uczestników. Jeżeli liczba uczestników jest mniejsza rodzice zobowiązani są przywieźć uczestników na miejsce i w terminie zbiórki w Toruniu, wówczas BP zwraca koszt dowozu w kwocie 20 zł.

compatto.pl

Poprzedni artykułOd Aqua Parku do Heide Parku
Następny artykułObóz survivalowy w Bieszczadach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj