Barcelona to jedna z najpopularniejszych hiszpańskich wycieczkowych destynacji. To będące sercem Katalonii miasto jest szczególnie lubiane przez turystów. Wspaniałe plaże, ciepłe Morze Śródziemne, niespotykanie nigdzie indziej zabytki i przede wszystkim wyjątkowa atmosfera miasta przez cały rok wabią przybyszów z całego świata.

Barcelona Gaudiego

Hiszpania – wakacje w Barcelonie to znakomity pomysł dla poszukiwaczy wizualnych wrażeń. Spacerując ulicami miasta, trudno nie napotkać budowli zaprojektowanych przez Antoniego Gaudiego, wyjątkowo utalentowanego artystę, który tworzył w bardzo charakterystycznym i rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka stylu. Koronnym dziełem słynnego Barcelończyka jest Sagrada Familia. Budowa katedry wciąż trwa (rozpoczęła się w 1882 roku), niemniej jest to jedna z najpiękniejszych budowli Katalonii i wizytówką Barcelony. Aby wejść do środka trzeba niestety dłużą chwilę postać w zawsze wijącej się długiej kolejce i zapłacić za bilet minimum 20 euro, jednak warto. Najlepiej wybrać się tam w słoneczny dzień, ponieważ wtedy wpadające przez ogromne witraże światło pięknie rozświetla wnętrze Sagrady. Ponadto katedrę warto obejść i obejrzeć z każdej strony. To niekończące się źródło inspiracji i niesamowitych widoków. Cała konstrukcja przypomina połączenia tkanek nerwowych.

Casa Milà, która została zbudowana jeszcze przed I wojną światową to jeden z budynków, który na etapie projektu nie przypadł do gustu mieszkańcom Barcelony. To, co tworzył Gaudi, nazwali nawet kamieniołomem. Jednak zamierzenie artysty wraz z upływem lat spotkało się z aprobatą tubylców i coraz tłumniej przybywających turystów. Casa Milà to przetłumaczona na język architektury wizja wzburzonego morza.

Znajdująca się w spisie Światowego Dziedzictwa Unesco Casa Batllo to kolejna kamienica Gaudiego, którą po wybudowaniu chciano od razu wyburzyć. Jej właściciel zdecydował się jednak tylko na przebudowę. Casa Batllo to bogata w motywy zwierzęce fantastyczna wizja artysty. Dach pokryty jest smoczymi łuskami, a fasady balkonów zdobione są czaszkami.

Ponadto warto zwiedzić jeszcze zdobiony bajecznie kolorowymi mozaikami wykonanymi własnoręcznie przez Gaudiego park Güell, gdzie w jednym z dwóch wybudowanych tam pałacyków mieszkał sam architekt.

La Rambla i słoneczne plaże

Barcelońskie plaże od rana do zmierzchu tętnią życiem. Mieszkańcy przychodzą tu odpocząć, a dzieci po szkole grają tam w piłkę. Co krok rozbrzmiewa muzyka. Spędzanie tam czasu to wspaniałe i pełne wrażeń przeżycie. Po plażowaniu warto wybrać się na najsłynniejszą i największą ulicę Barcelony – La Ramblę. Niezależnie od pory dnia i roku jest wypełniona ludźmi. Mnóstwo knajpek, sklepów oraz fantastyczny targ La Boqueria zapewnią atrakcje na wiele godzin.

Poprzedni artykułCzy lepiej zdecydować się na odpoczynek w górach, czy też nad morzem?
Następny artykułNowy wymiar wypoczynku w luksusowych apartamentach w Zakopanem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj