Lubisz podróżować? Zatem temat optymalizacji kosztów podróży powinien Cię zainteresować.

Kto z nas lubi przepłacać? Nikt. Mało tego, nic tak nie popsuje nastroju jak poczucie “nabicia w butelkę”, gdy nagle okazuje się, że za tę super okazję cenową trzeba jednak słono zapłacić. Trzeba być zatem czujnym i umieć szybko kalkulować. A jeśli często podróżujesz samolotem, doskonale wiesz jak złudna może okazać się “okazyjna” podróż.

Bilet lotniczy w ekonomicznych liniach lotniczych nadal można kupić w okazyjnie niskiej cenie. Jednak za dodatkowy bagaż będzie trzeba zapłacić – czasem słono. Od listopada zapłacimy również za duży bagaż podręczny w liniach Ryanair. Jak niedawno ogłosił przewoźnik, od listopada w cenie biletu pasażer będzie mógł zabrać ze sobą na pokład jeden bagaż podręczny. Za drugi bagaż podręczny o wadze do 10kg będzie trzeba zapłacić od 6 do 10 euro za lot (55x40x20 cm).

W sytuacji gdy chcemy zabrać ze sobą więcej rzeczy, konieczne będzie zatem dokupienie dużego bagażu lotniczego rejestrowanego – zwykle 20 kg, co niestety wiąże się już z dodatkową opłatą, która jednak niska nie jest w porównaniu np. do ceny samego biletu lotniczego. Koszt bagażu nadawanego będzie uzależniony od sezonu, kierunku lotu, a także miejsca zakupu.

Wysyłka bagażu kurierem – alternatywne rozwiązanie

Wśród osób podróżujących, zarówno na dłuższy urlop jak i na krótkie wypady, coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest wysłanie bagażu kurierem. Jak się okazuje, nadając swój bagaż kurierem możemy zaoszczędzić na kosztach podróży nawet kilkukrotnie. Jest to wygodne szczególnie w podróżach po krajach europejskich. Zamiast płacić za bagaż lotniczy, lub kilka bagaży, swoją torbę, plecak czy walizkę możemy nadać kurierem zarówno z Polski jak i do Polski. To również dobre i często znacznie tańsze rozwiązanie w przypadku niespodziewanych zakupów, a co za tym idzie dodatkowych kilogramów bagażu. Warto mieć na uwadze, że za każdy dodatkowy kilogram linie lotnicze każą sobie płacić czasem kosmiczne sumy. Lepiej więc już wcześniej przygotować się i uniknąć problemów oraz drenażu wakacyjnego budżetu i wysłać bagaż kurierem.

Zamów, a kurier przyjedzie po bagaż

Korzystając z usług pośrednika – jak Przesyłarka.pl – szybko i wygodnie można zamówić kuriera, który we wskazanym terminie zjawi się po przesyłkę. Serwis umożliwia wysyłkę przesyłek międzynarodowych na kierunku z Polski jak i do Polski. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętaj o odpowiednim zaplanowaniu czasu wysyłki. Musisz znać również adres pod który przesyłka zostanie doręczona (np. adres hotelu w którym się zatrzymasz). Nie zwlekaj z nadaniem na ostatni dzień – dobrze jest mieć dzień lub dwa w rezerwie, w razie jakichkolwiek problemów – lepiej żeby paczka czekała na ciebie, niż Ty na paczkę.

To rozwiązanie ma jeszcze jeden pozytywny aspekt. Znacznie przyjemniejsze jest podróżowanie z małym, lżejszym bagażem niż dźwiganie ciężkich walizek czy plecaków. Na pewno nie raz znalazłeś się w podobnej sytuacji, kiedy problematyczne było też samo ulokowanie bagażu np. w środkach transportu. Brak bagażu jest także wygodny w przypadku podróży wieloetapowej, kiedy podróżujesz wieloma środkami transportu.

Jak widzisz, wysyłka bagażu kurierem w wielu sytuacjach wydaje się być rozwiązaniem optymalnym, które pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale i czas, a co więcej zwiększa komfort podróżowania.

fot. www.pexels.com

Poprzedni artykułŁza Indii i jej największe atrakcje turystyczne
Następny artykułKiedy najlepiej wybrać się na żagle do Chorwacji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj