Narty, kajaki i psie zaprzęgi, to tylko niektóre z licznych atrakcji tego regionu.

Dlaczego warto pojechać na Mazury poza sezonem?

Mazury to absolutnie niezwykłe miejsce w naszym kraju. Niepowtarzalny klimat tego regionu sprawia, że turyści uwielbiają do niego wracać niezależnie od pogody i pory roku. Dla wielu osób wypoczynek tu kojarzy się głównie z kąpielą w jeziorze oraz żeglugą. Co zatem mają do zaoferowania Mazury zimą?

Przede wszystkim czyste powietrze oraz krajobraz, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Jeziora skute lodem, niekończąca się biel odbijająca złociste promienie słoneczne, a wszędzie cisza mącona jedynie ptasim trelem. Już same spacery w takich okolicznościach przyrody dodają energii.

Narty na Mazurach

Mazury, zima i narty? Wielu może być zaskoczonych, bo to góry najczęściej kojarzą się z tego rodzaju atrakcjami. Teren na Pojezierzu Mazurskim również pozwala na trenowanie sportów typowo zimowych. Dodatkowym atutem jest fakt, że to właśnie tutaj znajduje się tzw. polski biegun zimna. Mazury osiągają najniższe temperatury w kraju. Dzięki temu opady śniegu bywają bardziej obfite, a biały puch może utrzymywać się naprawdę długo.

Na Mazurach spotkasz wiele stoków narciarskich o różnym stopniu trudności, szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętów, a także pracowników GOPR, którzy czuwają nad bezpieczeństwem. Jeżeli pogoda nie dopisuje, stoki są sztucznie naśnieżane.

Największym powodzeniem wśród zimowych sportów mazurskich cieszą się chyba jednak narty biegowe. Dostępność wielu tras pozwala na to, by każdy miał szansę wybrać tę, która odpowiada jego umiejętnościom i oczekiwaniom. Bardziej zaawansowani narciarze mogą szusować nawet 40 kilometrów, podziwiając malownicze widoki.

Inne atrakcje zimowe na Mazurach

A może kajaki? Kto powiedział, że kajakarstwo jest sportem typowo letnim? Spływ mroźną rzeką, to niesamowita atrakcja dla odważnych. Rzeka o tej porze roku zamarza bardzo rzadko i warto z tego skorzystać.

Kolejnymi popularnymi rozrywkami są kuligi, przejażdżki dużymi saniami ciągniętymi przez konie oraz psie zaprzęgi.

Trudno o nudę w obliczu tego, co mają nam do zaoferowania Mazury zimą. Gdzie jechać, by dobrze się bawić i doskonale wypocząć? Hotel Port w Mikołajkach, to miejsce, które zapewni Tobie i Twojej rodzinie wspaniale spędzony czas. Po zabawach na świeżym powietrzu zjecie tu ciepły posiłek w restauracji, zrelaksujecie się w strefie SPA, a dzieci spożytkują resztę energii na przygotowane dla nich atrakcje.

Poprzedni artykułWyjazdy we Francuskie Alpy – ośrodek narciarski Pra Loup
Następny artykułDoskonała zabawa nad Bałtykiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj