Obozy i kolonie 2019

Coraz bardziej bogata i rozbudowana oferta rynkowa wszelkich rodzajów kolonii czy obozów dla dziecka lub nastolatka wymaga wielopoziomowych przemyśleń i konsultacji w obrębie rodziny. Nie sposób bowiem podjąć decyzji całkowicie samodzielnie, a z drugiej strony tez nie można pozwolić dziecku na spontaniczne wskazanie obozu tematycznego bez ustalenia jego podstawowych parametrów. Bez względu na rodzaj i cennik wybranego obozu, priorytetem jest bezpieczeństwo uczestnictwa w imprezie. O to jak wybrać obóz dla dzieci i młodzieży zapytaliśmy pracowników Agencji Turystycznej Wonderlands, organizującej aktywny wypoczynek dla najmłodszych od 1990 roku.

Wybieranie obozu krok po kroku

Etapowe podejście do selekcjonowania oferty rynkowej jest tak samo ważne jak zadaniowe nastawienie rodziców. Trzeba przy tym uwzględniać, że sytuacja taka jak planowanie rozrywkowego wyjazdu na dziecka czy nastolatka nie jest mechaniczną czynności, ale przyjemnym i ukierunkowanym organizowaniem czasu wolnego, relaksu i kształtowaniem wspomnień na lata. Podstawowym elementem decydującym o odrzuceniu pewnych oferty i bliższym spojrzeniu na inne jest podmiot organizatora, jego doświadczenie w tym zakresie, a następnie stopień profesjonalizmu, jaki jest nie tyle deklarowany przez daną firmę,, ile obserwowany pośród konkurencji. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku sprawdzenia wychowawców i ich kwalifikacji oraz stażu pracy w ramach opieki nad dziećmi w danej kategorii wiekowej. Aktualny przekaz za pośrednictwem stron internetowych pewnego rodzaju dossier czy też historia firmy oraz prezentacja kadry pracowniczej, umożliwia rodzicom weryfikację opiekunów obozowych w zadowalającym stopniu.

Kierunek wyjazdu a cena

Poszczególne parametry związane z ofertą aktywnego obozu dla dzieci i młodzieży powinny łączyć się w jednolitą całość, jeśli chodzi o miejsce pobytu uczestników, dogodne warunki noclegowe i wyżywienie, a równocześnie być całkowicie współmierne do cennika wyznaczonego w danym czasie. Obowiązuje tu wciąż zasada, że im więcej jest atrakcji oferowanych przez organizatora, a do tego są one stosunkowo wysokiej jakości, tym wyższa będzie cena pobytu dziecka. Ta ostatnia wzrasta też analogicznie do ilości dni, jakie wchodzą w skład turnusu, a na które podjęta zostanie wspólna decyzja. Jednym z najważniejszych kryteriów w ustaleniu jakości do ceny jest jego wymiar specjalistyczny, tematyczny lub typowo rekreacyjny i zachowawczy. Zestawienie ze sobą wielu determinantów równocześnie może powodować niemały zawrót głowy i niemal zagubienie się w gąszczu elementów.

Obozy dla dzieci

Kluczem do rzetelnego dobrania obozu jest uporządkowanie, a nawet uszeregowanie w kolejności tych składników, jakie wobec cennika są najważniejsze dla danej rodziny. Dla jednych priorytetem będzie wyżywienie, dla innych absolutne bezpieczeństwo przestrzeni pobytu, a jeszcze winnym przypadku pojawi się szczególne zainteresowanie jakością zagospodarowania uczestnikom czasu w programie obozu.

Obozy 2019 – zobacz przykładowe kierunki i programy obozów, które organizuje Agencja Turystyczna Wonderlands z Chorzowa, specjalizująca się w obozach survivalowych, paintballowych, rekreacyjnych i sportowych.

Elastyczny i sprawdzony organizator obozu to satysfakcja klienta

Miarą zadowolenia z wybranej oferty rynkowej nowoczesnych czy tradycyjnych obozów dla dzieci i młodzieży jest zdolność firm organizujących takie eventy zarówno w sferze uzyskania aprobaty rodziców, jak i samych uczestników. Jest to niemały wyczyn, biorąc pod uwagę rozbieżność determinantów tego sukcesu. Dzieci zwrócą się na obozie w stronę zupełnie innych czynników, które je cieszą niż sami rodzice, a przecież ostatecznie to ich opinia jest kluczowa w ponownym wyborze danego obozu za rok lub rozpoczęcia poszukiwań od nowa.

Nie mniej ważnym elementem całego procesu są zarówno preferencje dziecka, jak i jego możliwości kondycyjne czy zainteresowania. Jako rdzeń uczestnictwa w obozie powinno ono mieć możliwość wyrażenia swojej opinii i aktywnie brać udział na wszystkich etapach wybierania odpowiedniej oferty. Zachęcamy również do sprawdzenia opinii uczestników w internecie i przepływ informacji w mediach społecznościowych oraz niezbędnych certyfikatów organizatora. Pomocne będą również poradniki dla rodziców na stronach internetowych organizatora.

Poprzedni artykułDomek do wynajęcia w Zakopanem. Kiedy warto go wybrać?
Następny artykułCzym kierować się przy wyborze i jak korzystać z toalety turystycznej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj