Pra Loup – dlaczego warto tu przyjechać?

Pra Loup to ośrodek narciarski znajdujący się w Górnych Alpach, na południowych zachodzie kraju. Położony jest na wysokości 1600 – 2500 m.n.p.m. Każdego roku ośrodek przyciąga turystów z całego świata. Swojemu położeniu zawdzięcza przepiękne widoki oraz wiele kilometrów tras górskich. Ogromnym atutem tego miejsca jest to co narciarze lubią najbardziej – śnieg i słońce! Pra Loup jest położone w regionie Lazurowego Wybrzeża dzięki temu słońce świeci tu aż 300 dni w roku. Dodatkowo niemal cały rok na stokach leży śnieg. W okolicy czeka na turystów blisko 180km malowniczych tras, na których można sprawdzić swoje możliwości niezależnie od poziomu zaawansowania. Pra Loup jest nieco niedocenionym miejscem. Francuzi wybierają zwykle Północne części Alp, co ma swoje plusy ponieważ wiele szlaków pozostaje pustych umożliwiając ty samym swobodną jazdę. Drogi są w bardzo dobrym stanie, oznakowanie jasne i zrozumiałe.

Dodatkowo w szczycie sezonu odbywa się tu wiele imprez i eventów sportowych. Najbliżej położoną miejscowością jest Barcelonette, znajduje się około 7km od kurortu. Nie brakuje tam większej ilości sklepów, a także ośrodków kultury.

Istotne są także informacje odnośnie ilości i trudności tras:
-bardzo łatwe – 7km
-łatwe – 17km
-średnie – 22km
-trudne – 4km
Łącznie 50 różnych tras oraz 19 wyciągów – to istny raj dla narciarzy i snowboardzistów.

Pra Loup wyjazdy

W tym sezonie również przewidziane są atrakcyjne, zorganizowane wyjazdy.Obecnie są jeszcze miejsca na każdy z zaplanowanych terminów. Oferujemy wygodny sposób płatności oraz podział na zaliczkę i część właściwą. Wyjazdy w okresie zimowym 2020/2021:

First snow to idealna propozycja zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Pierwsza okazja do zjazdu po prawdziwym śniegu! W wyjeździe może uczestniczyć do 100 osób. W cenie mieści się zakwaterowanie, skipass, transport, ubezpieczenie, opieka pilotów. Ze względu na sytuację związaną z wirusem COVID -19 istneje możliwość odstąpienia od wycieczki. Jednak zapewniane atrakcje i organizowane eventy z pewnością zachęcą do uczestnictwa. Wyjazd do Pra Loup to gwarancja dobrej zabawy i ogromnej dawki sportów zimowych.

Sylwestrowy Fireworks&Shots – wyjazd organizowany w wersji basic i lux. Śnieg i piękne widoki to idealny pomysł na przywitanie nowego roku. Cena zawiera zakwaterowanie, 6-dniowy skipass, transport, ubezpieczenie, opiekę pilotów na miejscu oraz w trakcie przejazdu, a także szereg atrakcji i możliwość wcześniejszej rezygnacji.

Budget Snow Break– w wersji basic oraz lux. To świetna okazja na doszlifowanie swoich umiejętności narciarskich oraz poznanie ludzi o podobnych pasjach. Wyjazd przewiduje aż 150 osób, które będą miały zapewnione zakwaterowanie, 6-dniowy skipass, transport, ubezpieczenie, opiekę pilotów na miejscu oraz w trakcie przejazdu, a także możliwość wcześniejszej rezygnacji. Dobra zabawa gwarantowana! W zależności od wersji wyjazdu, dostępne są różne terminy.

Pra Loup ciekawostki

W przeszłości ośrodek był aż czterokrotnie jednym z etapów znanych, francuskich wyścigów kolarskich. Resort podzielony jest na dwie części: Pra Loup 1600 i Pra Loup 1500, pomiędzy którymi kursuje bezpłatny autobus. W Pra Loup nie brakuje restauracji czy barów, jednak jest tam stosunkowo mała liczba sklepów. Wynika to z tego, że miejscowości, w których znajdują się poszczególne resorty mają niewielu mieszkańców. Pra Luop 1500 mieści się w malutkiej wiosce Molanès. Najbliższe lotniska znajdują się w Nicei (140km) oraz Marsylii (210km). Odległość rzeczywista od Warszawy wynosi około 1863km.

Poprzedni artykułUrlop latem czy jesienią – kiedy ceny noclegów są korzystniejsze?
Następny artykułZimowe szaleństwo na Mazurach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj