Wspólna podróż do nadmorskich krajów położonych w ciepłym klimacie są najpopularniejszym sposobem na rodzinne wakacje. Wiele udogodnień związanych z pobytem za granicą oraz szybkie i tanie połączenia lotnicze sprzyjają zainteresowaniu wojażami nawet do odległych zakątków świata. W Europie liderem pod względem liczby goszczących rodzin z pociechami jest niewątpliwie Chorwacja. Prezentuje zalety, które zaspokoją każdego złaknionego odpoczynku turystę, jest także idealnym miejscem na rodzinne wakacje.

Bliskość morza, niepowtarzalne widoki

Chorwacja jako jeden z niewielu krajów usytuowanych na granicy Europy Środkowej i Południowej wyróżnia się dogodnym, śródziemnomorskim (na wybrzeżu) i umiarkowanym klimatem. Zawdzięcza ten stan bliskości Morza Adriatyckiego, które styka się z zachodnią częścią lądu. Wybrzeże tworzą rozmaite wyspy, mniejsze wysepki biegnące równolegle do linii brzegowej. Takie ukształtowanie terenu sprawia, że długość samego wybrzeża przekracza wielokrotnie długość granicy lądowej. Stanowi także największy obiekt zainteresowania turystów z całego świata. Zlokalizowane nad samym morzem oraz towarzyszących wyspach miejscowości są rok rocznie wypełnione niemal po brzegi odwiedzającymi, choć rozległa linia brzegowa nadal oferuje zakątki ciche i spokojne dla tych, którzy pragną relaksować się samotnie. Obok turkusu okalających wód Adriatyku, ogromnych wizualnych wrażeń dostarczają także malownicze widoki na położone w południowej części kraju Góry Dynarskie. Chorwackie plaże są zadbane i choć dominują te kamieniste, uważa się je za bezpieczniejsze w Europie.

Tanie wakacje dla całej rodziny

Mnogość ofert biur podróży, które prezentują rozmaite opcje spędzenia wolnego czasu z całą rodziną dają wprawdzie cały wachlarz możliwości wspólnych wakacji ale jednocześnie rodzą pewne niezdecydowanie. Polacy w swoich wyborach kierują się przede wszystkim tym, by nie nadwyrężyć domowego budżetu i nie wydać wszystkich oszczędności. Chorwacja wpisuje się doskonale w ten sposób postępowania, bowiem koszty utrzymania podczas pobytu na wybrzeżu dalmatyńskim nie należą do wysokich. Są znacznie niższe w porównaniu do cen żywności i noclegów, jakie proponują inne turystyczne państwa europejskie, takie jak Hiszpania, Włochy czy Portugalia. Co więcej, za pobyt w jednym z chorwackich kurortów możemy zapłacić mniej niż spędzenie kilku dni nad Bałtykiem.

Zważywszy na fakt, iż wybrzeże Chorwacji stanowi często główny ośrodek turystyczny, wiele osób podejmuje decyzję o zakupie tam nieruchomości dla siebie i całej rodziny. Taki interes jest bardzo zyskowny, gdyż w okresie nieobecności możliwy jest także wynajem zakupionego mieszkania lub domu. Wśród firm specjalizujących się z pośrednictwie sprzedaży nieruchomości w Chorwacji, szczególnie godna polecenia jest agencja Honeste, którą znajdziemy pod adresem https://realestate-honeste.com. Inwestycje w tym położonym nad Morzem Adriatyckim kraju gwarantują zwrot kosztów nabytku z nadbrzeżnych nieruchomości w bardzo krótkim odstępie czasu.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Wybrzeże chorwackie, ze względu na ukształtowanie, dostarcza wielu atrakcji urozmaicających pobyt wakacyjny dzieciom i ich rodzicom. Wyspy rozsiane na turkusowych wodach Adriatyku są doskonale skomunikowane z lądem dzięki połączeniom promowym. Wycieczka na jedną z nich z pewnością zapewni wspaniałe wrażenia, nie mówiąc już o szansie zarezerwowania tam noclegów i jej zamieszkania. Morze Adriatyckie należy do głównych obiektów penetrowanych przez nurków ze względu na czystość jego wód. Jego temperatura latem waha się w granicach od 23 do 26 stopni. Stanowi także cel dla wielu żeglarzy, dlatego widok sunących po jego tafli łódek należą do codzienności życia na wybrzeżu Chorwacji. Gdy zapada zmrok okoliczne porty służą jako miejsce spacerów i rozrywek dla dorosłych. Otwarte do późnej nocy rozliczne bary i kluby stwarzają szansę wspaniałej zabawy przy nadarzającej się ku temu okazji. Warto dodać, iż kurorty dalmatyńskie należy do bardzo bezpiecznych. Ponadto, atrakcją pobytu w państwie ze stolicą w Zagrzebiu są unikalne zabytki, z których spora liczba została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Kościoły, katedry i pałace zapierają dech w piersiach a ich zwiedzanie może być doskonałą odskocznią od słonecznych kąpieli.

Podróż do Chorwacji wzbogaca nasze wspominania o niezapomniane chwile w tym pięknym kraju. Koszt biletów lotniczych oraz noclegów nie nadwyręży naszego budżetu choć zawsze można skorzystać z kredytu lub pożyczki prezentowanych na portalu http://rankingichwilowek.pl/wymarzone-wakacje-w-chorwacji-dzieki-pozyczce/ by zrealizować wakacyjne plany.

Poprzedni artykułW góry czy nad morze? Gdzie wyjechać na wczasy?
Następny artykułUroki miast w Polsce – pomysł na letnie wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj